ITF: Italijanka v finalu preprečila popoln teden Lovričeve v Beljaku, v Mariboru dva naslova ostala doma

Slovenska teniška igralka Pia Lovrič nadaljuje z izjemno uspešnim nastopanjem na profesionalnih turnirjih serije ITF. Še drugi teden zapored je zaigrala v kar dveh finalih, tokrat s soigralko Melanie Delai prišla tudi do turnirske zmage v dvojicah.

138542811 404066683987188 1506357356953587207 n 1024x682 - ITF: Italijanka v finalu preprečila popoln teden Lovričeve v Beljaku, v Mariboru dva naslova ostala doma
Za Pio Lovrič je izjemen teden v Avstriji. (Foto: Instagram)

Po izjemnem tednu v Bratislavi (ITF W15), ko je tako v posamični konkurenci kot tudi v dvojicah obstala na zadnji stopnički, je Pia Lovrič teden dni kasneje v Beljaku rezultat še nadgradila.

Znova se je v obeh konkurencah prebila v finale in že v soboto skupaj z Melanie Delai prišla tudi do naslova. Italijansko-slovenska naveza finalnega obračuna ni pričela najbolje, saj sta nasprotnici iz Bosne in Hercegovine ter Rusije prvi niz dobili s 6:0. Melanie in Pia sta odgovorili na najboljši možen način in v velikem slogu dobili naslednja dva niza ter se tako prebili do naslova. V nedeljo je Lovričeva v Beljaku lovila dvojni naslov. V posamični konkurenci je kot zadnja poizkušala zaustaviti 24-letno Italijanko Anno Turati, ki je v 1. kolu glavnega dela turnirja premagala že Kristino Novak. Pia je s tekmico v obeh nizih stik držala do rezultata 2:2, nato pa je prednjačila Italijanka.

V Mariboru naslov v roke Italijanu in Nemki

S sobotnima finalnima obračunoma v posamični konkurenci se je zaključil tudi mladinski turnir serije ITF J4 v Mariboru. Pri fantih je turnirsko zmago slavil Italijan Federico Bondioli, ki je na poti do finala med drugim premagal tudi 3 slovenske predstavnike. Pred njim so klonili Nal Sok, Gordan Fran Mileusnić in Sebastian Dominko. Za tri Slovenke je bila usodna tudi finalistka pri dekletih, Nemka Lea Aschenberger, ki pa v finalu ni bila kos izjemni Američanki Lari Smejkal.

V dvojicah sta za domače slavje poskrbela Sebastian Dominko in Gordan Fran Mileusnić, ki sta v finalu s 6:3 in 6:3 ugnala Nejca Škorjanca in Ukrajinca Gleba Agarisheva. Tudi pri dekletih se je v dvojicah naslova veselila Slovenka, in sicer Brina Šulin, ki je nastopala skupaj z Američanko Laro Smejkal.

SAVA INFOND OPEN – ITF J4 Maribor
(ŽTK Maribor, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

Posamezno, 1. kolo
Dominko S. (Slo/1) – prosto
Mohar V. (Slo) – Willems A. (Niz) 6:2, 6:1
Sok N. (Slo) – Ungerboeck M. (Avt) 6:3, 6:4
Mileusnić G. F. (Slo) – Iercosan R. (Rom) 7:6(4), 6:2
Miković N. (Slo) – Karstens B. (Nem) 6:0, 4:6, 2:6
Japelj J. (Slo) – Milosavljević M. (Srb) 6:3, 6:2
Bukovec R. (Slo) – Hoxha E. (Avt) 2:6, 6:4, 3:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Šarić F. (Hrv) 6:3, 6:3
Videnović L. (Slo) – Werner V. (Avt) 3:6, 4:6
Obrul L. (Slo/7) – Halmos K. (Mad) 6:0, 6:3
Gornik K. (Slo) – Straciuc I. (Rom) 2:6, 5:7
Černe D. (Slo) – Fiala A. (Avt) 7:5, 6:0
Hribar M. (Slo) – Tomić R. (Bih) 0:6, 0:6
Sevšek G. (Slo) – Nestola F. (Vb) 1:6, 4:6
Požonec M. (Slo) – Bonivento P. (Ita) 6:4, 6:2
Angeli C. (Slo) – Agarishev G. (Ukr/12) 5:7, 3:6
Švec Ž. (Slo/13) – Radoman B. (Srb) 3:6, 4:6
Flander T. (Slo) – Szoke A. (Mad) 6:7(8), 4:6

2. kolo
Dominko S. (Slo/1) – Ivanek S. (Hrv) 6:0, 6:0
Mohar V. (Slo) – Searle H. (Vb/15) 3:6, 0:6
Sok N. (Slo) – Bondioli F. (Ita/11) 2:6, 0:6
Mileusnić G. F. (Slo) – Karstens B. (Nem/8) 6:3, 6:3
Japelj J. (Slo) – Buldorini P. (Ita/3) 6:2, 1:6, 1:6
Škorjanc N. (Slo) – Homonnay Z. (Mad) 6:0, 6:1
Obrul L. (Slo/7) – Vonbank D. (Avt) 6:3, 7:6(7)
Černe D. (Slo) – Santoni E. (Ita/16) 1:6, 3:6
Požonec M. (Slo) – Agarishev G. (Ukr/12) 3:6, 2:6

3. kolo
Dominko S. (Slo/1) – Searle H. (Vb/15) 6:7(4), 6:3, 6:4
Mileusnić G. F. (Slo) – Bondioli F. (Ita/11) 4:6, 3:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Pow L. (Vb/6) 6:3, 3:6, 6:3
Obrul L. (Slo/7) – Coquelin H. (Vb/9) 2:6, 4:6

Četrtfinale
Dominko S. (Slo/1) – Bondioli F. (Ita/11) 0:6, 6:2, 4:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Buldorini P. (Ita/3) 0:6, 1:6

Dvojice, finale: (2)Dominko S./Mileusnić G. F. – (5)Agarishev G./Škorjanc N. 6:3, 6:3


DEKLETA

Posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Plesničar E. (Slo) – Gindl A. (Avt) b.b.
Širovnik A. (Slo) – Aschenberger L. (Nem/4) 1:6, 1:6
Ribnikar M. S. (Slo) – Kreynes K. (Zda) 6:0, 6:0
Vnuk Z. (Slo) – Grail P. (Fra) 6:1, 0:6, 7:10

2. kolo kvalifikacij: Ribnikar S. M. (Slo) – Kordik E. (Avt) 1:6, 0:6

1. kolo
Pliberšek N. (Slo) – Xu M. (Vb/1) 2:6, 4:6
Šulin B. (Slo/15) – Murzsa G. (Mad) 6:3, 6:2
Planinšek A. (Slo/9) – Babikova N. (Svk) 6:3, 7:5
Završki N. (Slo) – Dal Pozzo G. (Ita) 0:6, 0:6
Kovačevič J. (Slo) – Nishino N. (Jap/8) 0:6, 0:6
Rebec P. M. (Slo/3) – Witt V. (Nem) 6:1, 6:3
Muller Uhan E. (Slo) – Ivanković M. (Hrv) 6:2, 0:1* – predaja
Bogatin J. (Slo) – Perelygina E. (Rus/14) 4:6, 1:6
Lanišek A. (Slo) – Steiner V. (Nem) 4:6, 1:6
Zalokar T. (Slo) – Clubotaru M. (Rom) 0:6, 2:6
Mumlek L. (Slo) – Gindl A. (Avt) b.b.
Marenk M. (Slo) – Badics M. (Mad) 6:4, 6:3
Kovačič N. (Slo) – Musat G. (Rom) 4:6, 3:6
Strašek N. (Slo/4) – Milosavljević M. (Srb) 6:0, 6:4
Radišić M. (Slo) – Cabrera M. (Špa) 6:7(7), 6:0, 6:2
Viriant M. (Slo/10) – Burger M. (Nem) 6:2, 6:2
Bečirovič Novak H. (Slo) – Gatenby T. (Vb/13) 4:6, 2:6
Ribnikar M. S. (Slo) – Selimanović K. (Bih) 2:6, 1:6
Jamar U. (Slo) – Samardžić K. (Nem) 3:6, 6:7(3)

2. kolo
Šulin B. (Slo/15) – Sopkova Z. (Avt) 6:4, 6:3
Planinšek A. (Slo/9) – Aschenberger L. (Nem) 4:6, 3:6
Rebec P. M. (Slo/3) – Cubonova Z. (Svk) 6:0, 6:3
Muller Uhan E. (Slo) – Perelygina E. (Rus/14) 1:6, 1:6
Mumlek L. (Slo) – Kern R. (Nem/7) 2:6, 2:6
Marenk M. (Slo) – Iucchina G. (Ita) 3:6, 3:6
Strašek N. (Slo/4) – Marnika A. (Hrv) 6:1, 6:1
Radišić M. (Slo) – Cilekova L. (Svk) 0:6, 3:6
Viriant M. (Slo) – Pedretti E. (Ita) 6:2, 6:2

3. kolo
Šulin B. (Slo/15) – Sladaković T. (Hrv) 6:0, 4:6, 6:4
Rebec P. M. (Slo/3) – Perelygina E. (Rus/14) 2:6, 6:3, 6:4
Strašek N. (Slo/4) – Schuermann R. (Nem) 6:3, 5:7, 6:3
Viriant M. (Slo/10) – Cilekova L. (Svk) 6:2, 5:7, 4:6

Četrtfinale
Šulin B. (Slo/15) – Aschenberger L. (Nem) 3:6, 6:4, 1:6
Rebec P. M. (Slo/3) – Bergler O. (Pol/6) 6:4, 6:4
Strašek N. (Slo/4) – Iucchina G. (Ita) 5:7, 2:6

Polfinale
Rebec P. M. (Slo/3) – Aschenberger L. (Nem) 2:6, 5:7

Dvojice, finale: (4)Smejkal L./Šulin B. – Cilekova L./Cubonova Z. 6:4, 3:6, 10:2



OSTALI ITF TURNIRJI (16.8. – 22.8.)

PRO

ITF W25 Vrnjačka Banja (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Erjavec V. (Slo/2) – Barbulescu B. (Rom) 6:3, 6:0
Zupančič N. (Slo) – Tchakarova V. (Blg) 4:6, 4:6

2. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/2) – Tchakarova E. (Blg) 6:1, 6:1
3. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/2) – Garkusha E: (Rus) 1:6, 6:3, 10:5

1. kolo
Potočnik N. (Slo) – Janicijevic S. (Fra) 7:6(6), 6:3
Falkner Ž. (Slo) – Zakharova A. (Rus/1) 4:6, 0:6
Erjavec V. (Slo/Q) – Gjorcheska L. (Mak/7) 6:7(8), 6:2, 4:6

2. kolo: Potočnik N. (Slo) – Zakharova A. (Rus/1) 7:5, 6:1
Četrtfinale: Potočnik N. (Slo) – Berberović N. (Bih) 6:0, 6:2
Polfinale: Potočnik N. (Slo) – Dinu C. (Rom) 5:7, 2:6

Dvojice, 1. kolo
Falkner Ž./Malešević T. – Bojović J./Stanković A. 6:7(2), 6:4, 10:8
Berberović N./Erjavec V. – (2)Gjorcheska L./Strakhova V. 2:6, 5:7

Četrtfinale: Falkner Ž./Malešević T. – (4)Rosca I./Samir S. 2:6, 6:4, 10:12


ITF W25 Oldenzaal (Nizozemska, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Radišić N. (Slo) – Aksu A. (Tur) 4:6, 6:4, 8:10
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Djoubri S. (Fra) 4:6, 6:1, 1:6

Dvojice
1. kolo: (3)Radišić N./Zantedeschi A. – Arbuthnott E./Partaud M. 6:7(5), 6:7(1)


ITF W15 Warmbad-Villach, Beljak (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij:
Novak K. (Slo) – Pasterk L. (Avt) 6:2, 7:6(5)
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Rosca C. (Zda/11) 6:3, 5:7, 12:10
3. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Suchankova S. (Svk) 6:2, 6:2

1. kolo
Cvetkovič T. (Slo/7) – Bokor V. (Avt) 6:0, 3:6, 6:2
Lovrič P. (Slo/8) – Nagy A. (Mad) 7:6(4), 6:1
Novak K. (Slo/Q) – Turati A. (Ita/5) 0:6, 0:6

2. kolo
Cvetkovič T. (Slo/7) – Nugroho P. (Ina) 5:7, 6:7(8)
Lovrič P. (Slo/8) – Karner E. (Avt) 6:3, 6:1

Četrtfinale: Lovrič P. (Slo/8) – Hennemann C. (Šve/2) 5:7, 7:6(2), 6:3
Polfinale: Lovrič P. (Slo/8) – Ku Y. (Kor) 6:2, 3:6, 6:0

Finale: Lovrič P. (Slo/8) – Turati A. (Ita/5) 3:6, 2:6

Dvojice, finale: (1)Delai M./Lovrič P. – (4)Husarić A:/Pospelova A. 0:6, 6:2, 10:3


ITF M15 Warmbad-Villach, Beljak (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Zaletel Cernoš R. (Slo) – Vatteroni L. (Ita) 0:6, 0:6
Protič Žakelj J. (Slo) – Cacciapouti S. (Ita/9) 7:5, 7:6(2)
Dimic M. (Slo) – Gruenefeldt N. (Avt) 6:2, 6:3
Kovač T. (Slo) – Brandl L. (Nem) 6:0, 6:3
Kovačič T. (Slo) – De Rosa M. (Ita) 3:6, 4:6

2. kolo kvalifikacij
Protič Žakelj J. (Slo) – Balazs R. (Mad) 6:3, 0:6, 10:6
Dimic M. (Slo) – Fernandez M. (Špa) 5:7, 3:6
Kovač T. (Slo) – Decamps G. (Bra/11) 1:6, 0:6

3. kolo kvalifikacij
Protič Žakelj J. (Slo) – Aichhorn J. (Avt/3) 1:6, 0:6

1. kolo
Kočevar Dešman T. (Slo) – Hajek P. (Češ) 6:4, 5:7, 6:4
Špec M. (Slo) – Vatteroni L. (Ita) 6:3, 6:0

2. kolo
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Krainer L. (Avt) 3:6, 5:7
Špec M. (Slo) – Neumayer L. (Avt) 2:6, 3:6


ITF M15 Pescara (Italija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Spaccini S. (Ita) 7:6(2), 6:4
2. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Ricca G. (Ita) 6:2, 7:6(2)
Četrtfinale: Lipovšek Puches T. (Slo) – Balzerani R. (Ita/2) 6:4, 2:6, 3:6


JUNIORS

ITF J2 Budimpešta (Madžarska, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Artnak B. (Slo) – Minasyan M. (Šve) 3:6, 6:0, 2:6


ITF J5 Puszczykowo (Poljska, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Puntarič N. (Slo) – Tatera F. (Pol/5) 3:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: (4)Panaček P./Puntarič N. – Grzegorzewski O./Wlodarczyk M. 2:6, 3:6