ITF: Falknerjeva zmagovalka vseslovenskega dvoboja na Portugalskem, Artnak in Dominko uspešna v Belgiji

Slovenski teniški predstavniki, ki večji del sezone nastopajo na ITF turnirjih, ne poznajo počitka. Živa Falkner, Pia Lovrič in Tina Cvetkovič so se iz Portoroža že preselile na Portugalsko.

WTA Portoroz 014851 210914 VID 1024x676 - ITF: Falknerjeva zmagovalka vseslovenskega dvoboja na Portugalskem, Artnak in Dominko uspešna v Belgiji
Živa Falkner boljša od Tine Cvetkovič. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Vse tri slovenske predstavnice so uspešno preskočile 1. kolo kvalifikacij ITF W25 turnirja, le Živi Falkner pa se je nato uspelo prebiti v glavni del turnirja. Novomeščanka je v 2. kolu kvalifikacij premagala prav Tino Cvetkovič, medtem ko je Pia Lovrič tesno klonila proti 1. nosilki kvalifikacij.

V Pirotu (ITF M15) sta v kvalifikacijah z nastopi končala Matic Dimic in Jaka Protič Žakelj, mesto v glavnem delu turnirja ima neposredno že zagotovljeno Tom Kočevar-Dešman. Brez preboja v glavni del ITF W80 turnirja v Nemčiji je ostala Nina Potočnik, uspešno pa sta z nastopi na ITF J1 turnirju v Belgiji pričela Bor Artnak in Sebastian Dominko.

NA WTA125k turnirju v Columbusu te dni nastopa Dalila Jakupović, ki se je kot srečna poraženka prebila v glavni del turnirja, tam pa nudila dober odpor favorizirani Brazilki Beatriz Haddad Maia.

CHALLENGER

Challenger W125k Columbus (ZDA, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/7) – Gatica B. (Čil) 6:0, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/7) – Hon P. (Avs) 3:6, 4:6
1. kolo kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/LL) – Haddad Maia B. (Bra/7) 7:6(5), 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Jakupović D./Parrizas-Diaz N. – Dormet L./Marzal L. 6:3, 6:1
Četrtfinale: Jakupović D./Parrizas-Diaz N. – (3)Loeb J./Muhammad A. [23.9.]



ITF PRO

ITF W25 Santarem (Portugalska, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/10) – Koussenkova V. (Špa) 6:0, 6:1
Falkner Ž. (Slo/6) – Jorge M. (Por) 6:1, 6:0
Cvetkovič T. (Slo/9) – Mazzoni M. (Fra) 6:2, 6:2

2. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/10) – Spiteri D. (Ita/1) 7:5, 5:7, 4:10 
Falkner Ž. (Slo/6) – Cvetkovič T. (Slo/9) 6:2, 6:1

1. kolo: Falkner Ž. (Slo/Q) – Morais M. (Por) [22.9.]

Dvojice, 1. kolo
Cvetkovič T./Lovrič P. – (4)Lu J./Maria T. 6:3, 3:6, 10:5
Falkner Ž./Rasskovskaia L. – Jorge F./Jorge M. 3:6, 3:6

Četrtfinale: Cvetkovič T./Lovrič P. – Burdina E./Shalimova E. [23.9.]


ITF M15 Pirot (Srbija, pesek, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Protič Žakelj J. (Slo) – Pampanin P. (Ita) 6:2, 3:6, 9:11
Dimic M. (Slo) – Radenković L. (Srb) 6:2, 3:6, 8:10

1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/3) – Thanos A. (Grč) [22.9.]


ITF W80 Weisbaden (Nemčija, pesek, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Potočnik N. (Slo) – Turati A. (Ita) 6:2, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Potočnik N. (Slo) – Ferrando C. (Ita/5) 3:6, 3:6



ITF JUNIORS

ITF J1 Charleroi-Marcinelle (Belgija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Dominko S. (Slo/11) – prosto
Artnak B. (Slo/4) – prosto

2. kolo
Dominko S. (Slo/11) – Tokac T. (Tur) 5:7, 7:6(7), 6:3
Artnak B. (Slo/4) – Sec S. (Zda) 6:1, 6:4

3. kolo
Dominko S. (Slo/11) – Florig P. (Nem/7)
Artnak B. (Slo/4) – Kukasian A. (Rus/16)

Dvojice, 1. kolo
(4)Dominko S./Florig P. – prosto
(2)Artnak B./Gaubas V. – prosto

2. kolo
(4)Dominko S./Florig P. – Bailly G./Basile A.
(2)Artnak B./Gaubas V. – Minasyan M./Stroemberg I.