ITF: Erjavčeva v Osijeku uspešno čez kvalifikacije, Miklavčič in Kupčič v Doboju potrebujeta še eno zmago

Nov teden prinaša nove slovenske nastope na turnirjih ITF. Na turnirjih po Evropi so v ponedeljek v večini potekale še kvalifikacije, zmago v 1. kolu glavnega dela mladinskega J1 turnirja v Italiji pa je že dosegel Bor Artnak. 

Veronika - ITF: Erjavčeva v Osijeku uspešno čez kvalifikacije, Miklavčič in Kupčič v Doboju potrebujeta še eno zmago
Veronika Erjavec uspešno skozi kvalifikacijsko sito v Osijeku. (Foto: Instagram)

ITF PRO

Po izjemno uspešnem tednu v Splitu, kjer se je na W25 turnirju prebila do naslova v dvojicah, se je Veronika Erjavec podala v Osijek, kjer je na W25 turnirju že zabeležila dve zmagi in se uspešno prebila skozi kvalifikacijsko sito. V glavni del turnirja sta neposredno že uvrščeni Živa Falkner in Nina Potočnik. 

Na M15 turnirju v Heraklionu je v 2. kolu kvalifikacij obstal Matic Dimic, enako v Ulcinju (M15) velja za Miho Vetriha, le še ena zmaga pa do uvrstitve v glavni del turnirja na M15 turnirju v Doboju loči Luko Miklavčiča in Jana Kupčiča. V BIH se je v 1. kolu kvalifikacij končala pot Tilna Kovača, v 2. kolu kvalifikacij pa Tina Kovačiča. 

W25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/4) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/4) – Petković A. (Srb) 6:1, 6:1
3. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/4) – Hindova D. (Češ/13) 6:3, 7:5

1. kolo
Erjavec V. (Slo/Q) – Kawamura M. (Jap/Q) [11.5.]
Falkner Ž. (Slo) – Martins I. (Bra) [10.5.]
Potočnik N. (Slo) – Kucmova A. (Češ/Q) [11.5.]

Dvojice
1. kolo: Bagarić L./Falkner Ž. – Midžić E./Šumak L. [10.5.]


M15 Heraklion
(Grčija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/8) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/8) – Crowther C. (Nzl) 0:6, 6:7(6)
1. kolo: Dominko S. (Slo) – kvalifikant [11.5.]

Dvojice
1. kolo: Dimic M./Dominko S. – (1)Addison A./Stevenson K. [10.5.]


M15 Doboj
(BIH, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Kovač T. (Slo) – Podvinski T. (Hrv) 2:6, 2:6
Miklavčič L. (Slo) – Stoica V. (Rom) 2:6, 6:3, 10:4
Kupčič J. (Slo) – Gomes M. (Por/9) 6:2, 6:3
Kovačič T. (Slo) – Vladičić A. (Kan) 6:1, 6:1

2. kolo kvalifikacij
Miklavčič L. (Slo) – Pampanin P. (Ita/4) 6:4, 3:6, 10:6
Kupčič J. (Slo) – Stakušić M. (Kan) 6:4, 3:6, 10:8
Kovačič T. (Slo) – Del Federico A. (Ita/7) 1:6, 1:6

3. kolo kvalifikacij
Miklavčič L. (Slo) – Krstić V. (Srb/10) [10.5.]
Kupčič J. (Slo) – Bielinskyi O. (Ukr/5) [10.5.]


M15 Ulcinj
(Črna Gora, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Vetrih M. (Slo) – Radovanović T. (Srb) 3:6, 6:2, 11:9
2. kolo kvalifikacij: Vetrih M. (Slo) – Habib A. (Vb/9) 0:6, 3:6



ITF JUNIORS

Na močnem mladinskem J1 turnirju v Italiji bosta izjemen rezultat iz aprilskega turnirja v Franciji poizkušala ponoviti Bor Artnak in Ela Nala Milić. Artnak se je brez izgubljene igre že prebil v 2. kolo glavnega dela turnirja, v torek prvi nastop v posamični konkurenci čaka še Milićevo.

V Avstriji (J2) se v glavni del turnirja ni uspelo prebiti Brini Šulin, Maju Premzlu in Petji Drame, v Budimpešti (J4) pa na svojega nasprotnika v 1. kolu še čaka Aljaž Kirbiš. 

J1 Santa Croce sull’Arno
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo
Artnak B. (Slo/1) – Loutit J. (Nzl) 6:0, 6:0 
Milić E. N. (Slo/WC) – Paradisi A. (Ita) [10.5.]

Dvojice, 1. kolo
(1)Artnak B./Weekes J. – Braswell J./Vergara del Puerto M. [10.5.]
Krug A./Milić E. N. – (4)Mert A./Leyre L. 7:5, 7:5

Četrtfinale: Krug A./Milić E. N. – Pedone G./Valente D. [11.5.]


J2 Sankt Pölten
(Avstrija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Premzl M. (Slo/6) – Trausmuth E. (Avt) 6:1, 6:3
Drame P. (Slo) – Selimović A. (Avt) 6:0, 6:1
Šulin B. (Slo) – Schueller A. (Avt) 7:5, 6:1

2. kolo kvalifikacij
Premzl M. (Slo/6) – Lazić M. (Avt) 6:1, 6:0
Drame P. (Slo) – Iila E. (Est/3) 5:7, 6:4, 10:8
Šulin B. (Slo) – Szabo B. (Rom/6) 0:6, 0:6

3. kolo kvalifikacij
Premzl M. (Slo/6) – Lestir L. (Fra/3) 2:6, 4:6
Drame P. (Slo/6) – Smekalova M. (Češ/5) 2:6, 1:6


J4 Budimpešta
(Madžarska, pesek, zunaj)

1. kolo: Kirbiš A. (Slo) – ?

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.