ITF: Artnaku in Križniku se je v 2. kolu Čakovca pridružila Drametova, Potočnikova 1. nosilka v Šibeniku

Ob ITF W25 Krka Open Otočec se v tem tednu odvija še cela vrsta drugih ITF turnirjev, tako za profesionalce kot tudi za mladince. Slovenska zasedba je z naskokom najštevilčnejša v Čakovcu, kjer poteka ITF Juniors turnir 3. ranga.

IMG 6179 - ITF: Artnaku in Križniku se je v 2. kolu Čakovca pridružila Drametova, Potočnikova 1. nosilka v Šibeniku
Petja Drame v dveh nizih boljša od Poljakinje. (Foto: Rok Nose/Dolenjski list)

V Čakovec je pripotovalo kar 20 slovenskih predstavnikov. Skozi kvalifikacijsko sito so se v glavni del turnirja uspeli prebiti Nejc Žunič, Pia Marija Rebec in Hana Bečirovič Novak, mimo 1. ovire v glavnem delu turnirja pa je uspelo priti 2. nosilcu turnirja Sebastianu Dominku, 3. nosilcu Boru Artnaku, Maticu Križniku in Petji Drame. Vse štiri jutri, v sredo, čaka boj za mesto v četrtfinalu, še danes pa se bodo predstavili v 1. kolu dvojic.

Na Hrvaškem bo v tem tednu do odmevnega rezultata poizkušala priti tudi Nina Potočnik, ki bo nastopila na ITF W15 turnirju v Šibeniku. V Bukarešti se bo predstavil Tomas Lipovšek Puches, v kvalifikacijah so obstali Anže Arh, Jan Kupčič (oba M25 Kiseljak) in Matic Dimic (M15 Heraklion).

V Podgorici sta na ITF J4 turnirju z nastopi v posamični konkurenci že končala Jan Dimitrijevič (1. kolo) in Aljaž Kirbiš (2. kolo), ki bosta skupaj nastopila še v dvojicah.

PRO

ITF W25 Otočec (Slovenija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
REZULTATI (kliknite za prevezavo)


ITF W15 Šibenik (Hrvaška, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Potočnik N. (Slo/1) – Luescher S. (Švi) [26.5.]


ITF M15 Bukarešta (Romunija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – kvalifikant [26.5.]

Dvojice
1. kolo: Juarez F./Lipovšek Puches T. – Georgescu M/Manda C. [25.5.]


ITF M25 Kiseljak (BIH, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Arh A. (Slo) – Popović S. (Nem) 4:6, 6:4, 4:10
Kupčič J. (Slo) – Van Wijk M. (Ned) 6:2, 6:0

2. kolo kvalifikacij: Kupčič J. (Slo) – Cengu R. (Črg/9) 6:4, 0:6, 4:10


ITF M15 Heraklion (Grčija, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Keisidis C. (Gr) 2:6, 4:6



JUNIORS

ITF J3 Čakovec (Hrvaška, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Miković M. (Slo) – Šrabinec L. (Hrv) 6:0, 6:0
Žunič N. (Slo) – Rakonić F. (Hrv) 6:0, 6:2
Miković N. (Slo) – Ostro T. (Hrv) 4:6, 4:6
Škorjanc N. (Slo) – Voljavec A. (Hrv) 6:3, 6:2
Rebec P. M. (Slo/6) je bila prosta
Strašek N. (Slo/2) je bila prosta
Muller Uhan E. (Slo) – Rajki T. (Hrv) 6:2, 6:4
Bečirovič Novak H. (Slo) – Knez S. (Hrv) 6:4, 6:3

2. kolo kvalifikacij
Miković M. (Slo) – Marić V. (Hrv) 6:1, 6:3
Žunič N. (Slo) – Kask M. (Kan/7) 4:6, 7:6(4), 10:6
Škorjanc N. (Slo) – Erceg L. (Hrv/6) 6:3, 6:4
Rebec P. M. (Slo/6) – Tesanić N. (Hrv) 4:6, 6:4, 14:12
Strašek N. (Slo/2) – Kareisova J. (Češ) 7:5, 2:6, 4:10
Muller Uhan E. (Slo) – Golas O. (Pol/3) 4:6, 6:4, 8:10
Bečirovič Novak H. (Slo) – Vukičević K. (Hrv/4) 6:2, 6:4

3. kolo kvalifikacij
Miković M. (Slo) – Žunič N. (Slo) 2:6, 4:6
Škorjanc N. (Slo) – Nedić A. (Bih/4) 2:6, 2:6
Rebec P. M. (Slo/6) – Zaviskova B. (Češ) 6:3, 6:2
Bečirovič Novak H. (Slo) – Airoldi L. (Švi/8) 6:2, 6:3

1. kolo
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Quinn E. (Zda/1) 6:3, 2:6, 0:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Sodan I. (Hrv) 6:7(2), 0:6
Artnak B. (Slo/3) – Phanthala L. (Fra) 6:2, 6:3
Žunič N. (Slo) – Barton H. (Češ/7) 1:6, 3:6
Premzl M. (Slo) – Vukadin N. (Hrv) 6:1, 3:6, 1:6
Obrul L. (Slo) – Godsick N. (Zda) 0:6, 1:6
Križnik M. (Slo) – Sharma A. (Zda) 6:1, 6:3
Dominko S. (Slo/2) – Baranec D. (Svk) 6:2, 6:4
Rebec P. M. (Slo/Q) – Peyre L. (Arg/5) 6:1, 2:6, 1:6
Bečirovič Novak H. (Slo) – Danilović D. (Srb) 4:6, 4:6
Drame P. (Slo) – Golas O. (Pol/Q) 6:2, 6:3

2. kolo
Artnak B. (Slo/3) – Prizmić D. (Hrv)
Križnik M. (Slo) – Rivet M. (Fra)
Dominko S. (Slo/2) – Hrazdil J. (Češ)
Drame P. (Slo) – ?

Dvojice, 1. kolo
(1)Artnak B./Barton H. – Ostro T./Sodan I. [25.5.]
Najvirt Kolarič M./Žunič N. – Sec S./Sharma A. [25.5.]
Premzl M./Zhukov M. – Phanthala L./Piers T. [25.5.]
Križnik M./Pisarić A. – Dodig M./Jurina P. [25.5.]
Obrul L./Vukadin N. – (2)Dominko S./Emeršič Potočnik G. [25.5.] 
Muller Uhan E./Kareisova J. – (1)Tomajkova K./Vargova V. [25.5.] 
Drame P./Jevtović M. – Majetić M./Rajki T. [25.5.] 
Rebec P. M./Bartha P. – (2)Salkova D./Struplova J. [25.5.] 


ITF J4 Podgorica (Črna Gora, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Dimitrijevič J. (Slo) – Haddouch I. (Bel/8) 3:6, 7:5, 4:6
Kirbiš A. (Slo) – Radjenović V. (Srb) 7:5, 6:4

2. kolo: Kirbiš A. (Slo) – Ziheng H. (Kit/4) 3:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Dimitrijevič J./Kirbiš A. – Seger T./Eriksson A. [25.5.]

2 thoughts on “ITF: Artnaku in Križniku se je v 2. kolu Čakovca pridružila Drametova, Potočnikova 1. nosilka v Šibeniku

Comments are closed.