ITF: Artnak po dramatičnem zaključku v Avstriji ostal brez polfinala

Artnak tako blizu, a tako daleč. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Slovenski teniški igralec Bor Artnak je bil na turnirju serije ITF J2 v Oberpullendorfu zelo blizu preboja v polfinale, a nato v dramatičnem zaključku potegnil kratko. Med najboljše štiri je tako napredoval Srb Stefan Popović.

Bor Artnak (87. na mladinski ITF lestvici) je bil proti 90. mladincu sveta na odlični poti k zmagi. Prvi niz je dobil s 6:3, nato pa je dvoboj prekinil dež. To Artnaka ni zmedlo, nadaljeval je odlično in tudi v drugem nizu povedel s 5:1. Vse je kazalo, da se mu bo uspelo prebiti v polfinale, a Srb je našel pot do povratka. Osvojil je 6 iger zapored in tako drugi niz osvojil z rezultatom 7:5, tesno, prav tako s 7:5 pa je Popović dobil tudi podaljšano igro tretjega niza.

Predstavnik TK As Litija kljub porazu z nastopi v Oberpullendorfu še ni zaključil. Že v četrtek si je namreč z zmago proti 1. nosilcema skupaj s Slovakom Petrom Nadom priboril mesto v četrtfinalu dvojic.

ITF: Jeran in Emeršič Potočnik odlično začela v Romuniji, Žnuderl uspešen v Skopju
ITF: Šulinova do zmage v Skopju, Milićeva klonila proti 12 let starejši Bolgarki
ITF: Artnak v Avstriji znova zavil na zmagovalne tirnice, v Romuniji konec za Jerana in Emeršiča Potočnika
ITF: Artnak nasprotniku zavezal kravato in napredoval v četrtfinale ITF J2 turnirja v Avstriji