Imamo novega najmlajšega polfinalista Miamija

Felix Auger-Aliassime je na kolena spravil še Borno Čorića. (Foto: zimbio.com)

18-letni Kanadčan Felix Auger-Alliassime je z še eno izjemno predstavo uspel na kolena spraviti še Borno Čorića. Po uri in 50 minutah je bilo 7:6(3) in 6:2, Felix pa je tako postal najmlajši polfinalist v zgodovini turnirja serije ATP Masters v Miamiju.

Letos že prvič finalist turnirja serije 500 v Riu de Janeiru tokrat navdušuje tudi na turnirju serije Masters in je le še korak oddaljen od novega finala. Tu, na Floridi, se bo za mesto v njem boril proti branilcu naslova Johnu Isnerju, s katerim se do sedaj še ni pomeril.

V tesnem prvem nizu smo videli po en odvzem servisa na vsaki strani. Prvi je prišel do “breaka” mladi Kanadčan, nato pa je takoj v naslednji igri sledil “rebreak” Hrvata. Poleg tega je imel Borna Čorić pri rezultatu 5:5 priložnost, da prvič na srečanju povede, toda ostala je neizkoriščena. Že pred tem je ostala neizkoriščena tudi “set” priložnost Felixa pri 5:4. V podaljšani igri je bil Kanadčan tisti, ki je bil bolj zanesljiv in zbran, ter zasluženo prišel do prednosti z 1:0 v nizih.

Posledice izgubljenega niza so bile kot kaže za Borno prevelike in Hrvat je takoj v drugem nizu oddal dva svoja začetna udarca in s tem, proti tako izjemnemu nasprotniku, kot je bil danes Alliassime, praktično že izgubil možnost za polfinale.

Kanadčan je tekmo mirno pripeljal do konca in se zasluženo veselil novega podviga, na katerem ne sme “zaspati”, saj bo v petek potreboval za zmago verjetno tenis življenja proti Johnu Isnerju.

Američan je ugnal “krvnika” Novaka Đokovića Roberta Bautisto Aguta s 7:6(1) in 7:6(5). V primeru poraza se bo Felix v ponedeljek povzpel na 33. mesto lestvice ATP, kar bo še zmeraj njegova najboljša uvrstitev. V primeru da bi izpadel v finalu, bi postal 24. igralec sveta, v kolikor pa uspe iti vse do konca, pa bi s ponedeljkom zasedal izjemno visoko 18. mesto.