Hradecka in Klepačeva izsilili 3. niz, a ostali brez napredovanja

Naveza Hradecka/Klepač ostala brez polfinala. (Foto: Instagram)

Od letošnjega Odprtega prvenstva ZDA se je poslovila še zadnja slovenska predstavnica. Andreja Klepač je v konkurenci ženskih dvojic skupaj s Čehinjo Lucie Hradecko klonila v osmini finala.

Andreja Klepač in Lucie Hradecka obstali v osmini finala. (Foto: Instagram)

Andreja Klepač, ki je na Odprtem prvenstvu ZDA v letih 2007 in 2008 nastopila tudi v glavnem delu turnirja med posameznicami, v zadnjih letih predstavlja glavno slovensko orožje v konkurenci parov.

Letos je v Flushing Meadowsu tako kot lani združila moči s Čehinjo Lucie Hradecko, s katero je lani do največjega skupnega uspeha prišla v Cincinnatiju, kjer sta tenisačici v finalu ugnali navezo Groenefeld A./Schuurs D.

Po uspešnem Cincinnatiju sta lani Klepačeva in Hradecka na OP ZDA klonili v 1. kolu, letos pa sta obstali na naslednji oviri. V 1. kolu sta brez večjih težav ugnali dvojico Olaru R./Sorribess Tormo S., v 2. kolu pa sta previsoko oviro predstavljali Američanki Asia Muhammad in Taylor Townsend.

Domačinki sta v prvem nizu dvakrat odvzeli servis Hradecki in Klepačevi ter ga po 27 minutah dobili s 6:3, prava drama pa se je odvijala v 2. nizu. Tam sta Muhammadova in Townsendova pri vodstvu s 6:5 že servirali za zmago, a Slovenka in Čehinja sta kljub temu uspeli izsiliti 3. niz. V zadnjem delu obračuna sta znova več pokazali domačinki, ki sta delo dokončali z zmago s 6:0.

OP ZDA (New York, $21.656.000, trda podlaga, zunaj), ženske, dvojice
1. kolo: Olaru R./Sorribes Tormo S. – Hradecka L./Klepač A. 3:6, 2:6
Osmina finala: Hradecka L./Klepač A. – Muhammad A./Townsend T.  3:6, 7:6(6), 0:6