Hitro slovo Hercogove in Juvanove od Beograda

Hercogova še drugič neuspešna proti levoroki Kanadčanki. (Foto: Twitter)

Polona Hercog in Kaja Juvan turnir serije WTA 250 v Beogradu končujeta brez osvojene zmage. 30-letna Mariborčanka je v dveh nizih klonila proti Kanadčanki Leylah Annie Fernandez, 10 let mlajša Ljubljančanka pa je po treh nizih morala priznati premoč 2. nosilki Yulii Putintsevi.

Obe tekmi, na katerih sta nastopili slovenski predstavnici, bi se v Beogradu morali pričeti že ob 12. uri, a je bil začetek dvobojev zaradi dežja prestavljen na 15. uro. Dekleta so na igrišču zdržala zgolj nekaj minut, Kaja Juvan je vodila z 2:1, Polona Hercog pa izgubljala z identičnim rezultatom, ko je znova začelo deževati.

Igralke so se na igrišče vrnile ob 19. uri. Hercogova, ki se je proti Kanadčanki Leylah Annie Fernandez pomerila drugič v karieri, je prvi niz po štirih izgubljenih servisnih igrah izgubila s 5:7, v drugem nizu pa ji je uspelo osvojiti le igro. Bolje je nadaljevala Juvanova, ki je prvi niz proti Kazahstanki dobila s 6:4, a nato slabše nadaljevala in naslednja dva niza izgubila z 2:6 in 1:6.

Zgoden poraz na turnirju v Beogradu za slovenski igralki ni najboljši obet pred prihajajočim Roland Garrosom. Juvanova bo na WTA lestvici ostala okoli 100. mesta, približno 20 mest višje bo Hercogova.

V Beogradu tako od Slovenk ostaja zgolj še Dalila Jakupović, ki se bo v paru skupaj z Yano Sizikovo predstavila v dvojicah.