Hercogova po osvojenem nizu popustila, hiter konec tudi za Klepačevo

Polona Hercog v Angersu brez četrtfinala. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenska teniška igralka Polona Hercog Indian Wells zapušča brez zmage. Mariborčanka je dvoboj 1. kola proti Latvijki Anastasiji Sevastovi pričela dobro, vodila s 6:3 in 1:0, nato pa do konca dvoboja osvojila le še eno igro.

Polona Hercog po dobrem začetku popustila. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V petem medsebojnem dvoboju je Hercogova še četrtič morala priznati premoč Sevastovi. Ta je v Indian Wellsu prekinila niz šestih zaporednih porazov, a na začetku ni kazalo, da bo temu tako.

Mariborčanka je namreč dobro vstopila v dvoboj, prvi niz brez napak pri svojem začetnem udarcu dobila s 6:3, pripadla pa ji je tudi prva igra v drugem nizu. Od tedaj naprej je Hercogova v drugem nizu osvojila le še šest točk, Sevastova pa je na drugi strani drvela proti prepričljivi zmagi. V zadnjem nizu je delo dokončala kar brez izgubljene igre.

Nesrečen poraz Klepačeve in Jurakove

V četrtek sta se v Kaliforniji na igrišče podali tudi Andreja Klepač in Darija Jurak, ki sta v tekmi 1. kola tesno klonili proti romunski navezi Halep S./Ruse G. Hrvaško-slovenska dvojica, ki v zaključku sezone lovi pomembne točke za preboj na zaključni turnir najboljših osmih parov sezone, je tako v prvem kot tudi v drugem nizu imela na voljo vsaj eno žogico za niz, a je ni uspela izkoristiti.

Edina Slovenka, ki še lahko zabeleži zmago na letošnjem turnirju v Indian Wellsu, je Tamara Zidanšek, ki se bo šele v soboto predstavila proti Hrvatici Ani Konjuh (78. igralka sveta). Zmagovalka se bo prebila med najboljših 32 na turnirju.

WTA 1000 Indian Wells (ZDA, $8.761.725, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo