Hercogova na Nizozemskem obstala pred četrtfinalom

Polona Hercog. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisačici Poloni Hercog se na travnatem turnirju v s-Hertogenboschu ni uspelo prebiti v četrtfinale. 28-letno Mariborčanko je v 2. krogu zaustavila Američanka Alison Riske, ki je bila po uri in 50 minutah dvoboja boljša s 6:4 in 7:6(5).

Hercogova še naprej ostaja brez zmage proti Riskejevi. (Foto: zimbio.com)

Polona Hercog je v torek prišla do sploh prve zmage na turnirju v s-Hertogenboschu. S 6:4 in 6:4 je bila boljša od Američanke Christine McHale, za poraz rojakinje pa se je v 2. krogu maščevala Alison Riske, ki je bila tudi v tretjem medsebojnem dvoboju boljša od Mariborčanke.

Hercogova se je rešila, a ne za dolgo

Američanka je v prvem nizu vodila že z dvojnim ‘breakom’ prednosti (5:2), na koncu pa je do zmage s 6:4 prišla celo po ubranjeni ‘break’ žogici, ki jo je Hercogova imela na voljo, da bi izenačil na 5:5. V drugem nizu je bila tekma pri rezultatu 5:4 v korist Riskejeve in ‘break’ žogici Hercogove prekinjena zaradi dežja in se nadaljevala v petek.

Hercogova je po povratku na teren rezultat uspela poravnati na 5:5, kasneje pa sta se igralki pomerili v podaljšani igri. Tam je Polona uspela nadoknaditi zaostanek z 2:5 in izid znova izenačila (5:5), a nato pri zaključni žogici Američanke forehand poslala kakšnih 30 centimetrov predaleč.

WTA Limeba Open (S-Hertogenbosch, $250.000, travnata podlaga), posamezno (Ž)
1. krog: McHale C. (Zda/LL) – Hercog P. (Slo) 4:6, 4:6
2. krog: Hercog P. (Slo) – Riske A. (Zda) 4:6, 6:7(5)