Hercogova Madrid zapušča z dvema porazoma in eno zmago, hitro slovo Klepačeve

Polona Hercog uspešna v Argentini. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je na turnirju serije WTA 1000 v Madridu zabeležila drugi poraz. Mariborčanka je kot srečna poraženka 2. kola kvalifikacij imela priložnosti igrati v glavnem delu turnirja, kjer jo je zaustavila nekdanja zmagovalka Roland Garrosa Jelena Ostapenko.

Polona Hercog ni izkoristila ponujene priložnosti. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Čeprav je kazalo, da bo Polona Hercog Madrid zapustila že po končanih kvalifikacijah, je po odpovedi Svetlane Kuznetsove dobila še eno priložnost. V 1. kolu glavnega dela turnirja je zaigrala proti Jeleni Ostapenko, imela v obeh nizih nekaj priložnosti, da bi se prebila do prednosti, a jih ni uspela izkoristiti. Prvi niz je po 35 minutah izgubila z rezultatom 3:6, v drugem pri rezultatu 1:1 na servis Latvijke imela na voljo tri povezane ‘break’ žogice (0:40), a trenutno 50. igralka sveta se je tudi takrat rešila. Še več, od tedaj naprej ni več izgubila igre.

Poraz Polone Hercog pomeni, da bo s ponedeljkom znova najvišje uvrščena igralka slovenska teniška igralka postala Tamara Zidanšek. Konjičanko v 2. kolu glavnega dela turnirja čaka dvoboj proti 1. igralki sveta Ashleigh Barty.

V Madridu je hitro z nastopi končala Andreja Klepač, ki je še drugič v sezoni združila moči s Hrvatico Darijo Jurak. Hrvaško-slovenska naveza je proti navezi Benčič B./Teichmann J. B. klonila s 4:6 in 6:7(7).

Fantastična Zidanškova v Madridu povsem razorožila neugodno Tajvanko
Hrvatica z ameriškim potnim listom po maratonu izkoristila 6. zaključno žogico in v Madridu zaustavila Hercogovo
Zidanškova v Madridu še drugič boljša od Tajvanke, zdaj proti 1. igralki sveta

CELOTNA STATISTIKA

WTA 1000 Mutua Madrid Open (Španija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij

2. kolo: Zidanšek T. (Slo/Q) – Barty A. (Avs/1) [1.5.]

1. kolo: Jurak D./Klepač A. – Benčič B./Teichmann J. B. 4:6, 6:7(7)

1 thought on “Hercogova Madrid zapušča z dvema porazoma in eno zmago, hitro slovo Klepačeve