Hercogova kvalifikacij v Dohi ni zaključila po željah

Hercogova bi kljub porazu lahko nastopila v glavnem delu turnirja. (Foto: zimbio.com)

Slovenska tenisačica Polona Hercog je v zadnjem kvalifikacijskem krogu močnega turnirja serije WTA Premier v Dohi morala priznati premoč Avstralki Ajli Tomljanović, a kljub porazu ni izgubila vseh možnosti za nastop v glavnem delu turnirja.

Naporen ritem na Pokalu federacij 2019 je pri določenih tekmovalkah pustil posledice, tako da je nekaj odpovedi že bilo. Po novem naj bi si mesto v glavnem delu turnirja pripadalo 6 kvalifikantkam, kar pomeni, da bo prostora tudi za dve t.i. srečni poraženki. V kolikor bo Samantha Stosur v 3. krogu kvalifikacij ugnala Anno Blinkovo ali pa se bo zmage nad Kitajko Lin Zhu veselila Alison Riske, bi se prostor v skoraj milijon ameriških dolarjev vrednem turnirju sprostil tudi za Polono Hercog.

Mariborčanka je v 3. krogu kvalifikacij sicer morala priznati premoč 1. nosilki kvalifikacij Ajli Tomljanović, ki je bila po uri in 48 minutah igre boljša s 6:3 in 6:4. Hercogova je imela svoje priložnosti predvsem v drugem nizu, ko je pri rezultatu 4:4 na svoj servis povedla s 30:0, nato pa do konca obračuna dobila le še eno točko.

WTA Premier Qatar Total Open (Doha, $916.131, trda podlaga, zunaj), 1. krog kvalifikacij
1. krog kvalifikacij: Elbaba J. (Zda) – Hercog P. (Slo/7) 1:6, 3:6
2. krog kvalifikacij: Sharipova S. (Uzb) – Hercog P. (Slo/7) 5:7, 5:7
3. krog kvalifikacij: Tomljanović A. (Avs/1) – Hercog P. (Slo/7) 6:3, 6:4