Grški bog do zmage kariere; Tsitsipasu uspel neverjeten preobrat

Stefanos Tsitsipas (Foto Tennis Channel)

Stefanos Tsitsipas je polfinalist OP Avstralije. Po zaostanku z 0:2 v nizih proti Rafaelu Nadalu mu je uspel prepobrat za končno slavje 3:6, 2:6, 7:6, 6:4 in 7:5! Postal je šele drugi, ki mu je uspelo po takšnem zaostanku premagati Španca.

Španec izjemno redko izgubi, kadar povede z 2:0 v nizih (Tsitsipas je šele drugi tenisač, ki mu je to uspelo proti Rafi), nazadnje ko mu ni uspelo prečkati ciljne črte je bilo proti Fabiu Fogniniju na OP ZDA, ampak tako kot lansko leto na tej stopnji turnirja, je tudi letos moral priznati premoč boljšemu nasprotniku.

Prva dva niza je imel Nadal povsem pod nadzorom, igral je agresivno, serviral je odlično (celo več asov kot Grk), nato pa se je v tretjem zapletlo. Tsitsipas je končno našel ritem, začel je vztrajati v točkah, Nadal je storil kakšno napako več in v podaljšani igri je prišlo do prvega preobrata. V četrtem nizu sta bila tenisača zelo izenačena, ampak ponovno, ko je zares štelo, je bil mirnejši Tsitsipas.

Nadal je začel vse več grešiti, tudi na forehandu, s katerim je ponavadi zelo konstanten in učinkovit. V petem nizu pa sta svoje začetne udarce zadrževala še bolj zanesljivo. Šele proti koncu niza, v nehvaležni 10. igri, smo prišli do prvih break priložnosti. 2. tenisač sveta je odigral zanj neznačilno raztreseno igro, storil je kar nekaj napak in brez točke na svoj začetni udarec nasprotniku ponudil, da servira za zmago.

Rafael Nadal (Foto Tennis Channel)

V finalni igri je Tsitsipas deloval umirjeno, imel je prednost 40/30, ampak vseeno je Nadal prišel do svoje prve break priložnosti po več kot 2 urah tekme. Grk se je ubranil z odličnim servisom in prodornimi forehandi. Zaključil je z izjemnim backhandom po paraleli.

Stefanos Tsitsipas bo igral proti Daniilu Medvedevu

Tenisača sta bila po petih odigranih nizih videti zelo utrujena, sploh Nadal fizično ni bil tako fizično močan, kot bi od njega pričakovali. Za več podrobnosti bomo morali počakati njuni novinarski konferenci.

Velika zmaga za mladega Tsitsipasa

5. nosilec turnirja je zadnji dve leti močna osebnost na ATP turneji, toda na turnirjih za Grand Slam mu je ponavadi zmanjkalo proti tistim najboljšim. Ravno v tekmah, kot je bila ta proti Nadalu, je bil pogosto prekratek, razen proti Rogerju Federerju pred dvema letoma ravno tukaj na OP Avstralije. Da mu je končno uspelo premagati visokopostavljenega tenisača in po vrhu vsega še Rafaela Nadala, ki je trenutno 2. najboljši na svetu, je zanj ogromen napredek in še večji dosežek.