Generalka Zidanškove pred 2. krogom neuspešna

Za Zidanškovo je uspešen uvodni turnir v novi sezoni. (Foto: Twitter)

Slovenska tenisačica Tamara Zidanšek se je v Monterreyju tako kot v Acapulcu odločila tako za nastopanje v posamični konkurenci kot tudi v konkurenci parov. Po uspešnem nastopu med posameznicami, je sledil poraz v dvojicah.

Zidanškovi ostaja še nastop med posameznicami. (Foto: Twitter)

Tako kot v Acapulcu, je Tamara Zidanšek tudi v Monterreyju moči združila z Nizozemko Arantxo Rus. V 1. krogu jima je nasproti stala ukrajinska dvojica Bondarenko K./Fichman S. Ukrajinka je tako kot Zidanškova in Rusova nastopila tudi v posamični konkurenci, Kanadčanka Fichmanova pa se je v Monterreyju prijavila zgolj za nastopanje v dvojicah.

Obračun je trajal uro in 20 minut, zmage s 7:5 in 6:4 pa sta se veselili Ukrajinka in Kanadčanka. Še posebej blizu uspeha sta Zidanškova in Rusova bili v 1. nizu, ko sta pri rezultatu 5:5 na svoj začetni udarec vodili s 40:0, a nato izgubili 4 zaporedne točke in nasprotnicama dovolili, da sta prišli do ključnega ‘breaka’.

Danes znova na teren

Že danes, v četrtek, Zidanškovo čaka nov obračun in sicer v konkurenci posameznic. V 2. krogu se bo za mesto v četrtfinalu pomerila proti Rusinji Anastasii Potapovi (89. igralka sveta). Dvoboj bo na sporedu ob  18. uri po našem času.