Finalist Portoroža zmagovalec Stuttgarta

Triindvajsetletni Italijan Matteo Berrettini je zmagovalec 754.540 evrov vrednega teniškega turnirja v Stuttgartu. V finalu je premagal 18-letnega Kanadčana Felixa Auger-Aliassima s 6:4 in 13:11 v podaljšani igri drugega niza.

Matteo Berretini je prišel do krstne lovorike na turnirjih serije ATP. (Foto: tennisworldusa.com)
Matteo Berretini je prišel do lovorike (Foto: tennisworldusa.com)

Berrettini, ki je 2017 igral v finalu challengerja Zavarovalnica Sava v Portorožu in izgubil proti Ukrajincu Sergeju Stahovskemu, je za zmago prejel 117.000 evrov, na novi lestvici ATP pa bo še izboljšal svojo rekordno uvrstitev – 30. mesto, ki jo je dosegel prejšnji teden.

Za Italijana je to tretji naslov v karieri in drugi letos; 2018 je zmagal v Gstaadu, konec aprila pa v Budimpešti.

Do najvišje uvrstitve v karieri – zdaj je 21. – bo v ponedeljek prišel tudi Felix Auger-Aliassime, za katerega je bil to drugi zaporedni finale na turnirjih ATP. Konec maja je moral v Lyonu premoč priznati domačinu Benoitu Paireju.