Finalist državnega prvenstva Tomac: “Naslednje leto bom zmagal” (VIDEO)

Maj Tomac

V ponedeljek, 6. julija, se je na igriščih Teniškega kluba Branik Maribor s polfinalnimi in finalnimi obračuni v dvojicah zaključilo državno prvenstvo v članski konkurenci. Za TV Maribor sta pred kamere stopila državna prvaka Blaž Vidovič in Žiga Kovačič, svoje vtise pa je strnil tudi podprvak Maj Tomac.

Vidovič s Kovačičem po državnem prvenstvu U18 osvojil še člansko državno prvenstvo. (Foto: TV Maribor)

VEČ O DOGAJANJU NA DP 2020

Dan po tem, ko se je na Štajerskem zaključilo člansko državno prvenstvo v posamični konkurenci, smo na igriščih TK Branik Maribor dobili tudi državne prvake v dvojicah. Po osvojenem naslovu v starostni kategoriji U18,sta še drugič letos na državnem prvenstvu vso konkurenco pokorila Žiga Kovačič in Blaž Vidovič. Tenisača TK Terme Ptuj sta bila v finalu s 6:1, 3:6 in 10:8 boljša od naveze Jurman M./Tomac M.

Potrebovala sva tudi nekaj športne sreče. Match tie-break v dvojicah je vselej loterija, v kateri lahko vsak premaga vsakega. Veliko je odvisno od sreče, mogoče malo več tudi od odločnosti,” je po osvojenem naslovu dejal Vidovič, ki se je v posamični konkurenci uspešno prebil skozi kvalifikacijsko sito, nato pa ga je v 2. krogu glavnega dela turnirja zaustavil Bor Artnak (TK As Litija).

S prikazanim in doseženim je bil zadovoljen tudi Vidovičev soigralec, klubski kolega Žiga Kovačič. “Ta dva državna prvenstva sva odigrala zares dobro. Sva zelo dobro uigrana.

Tomac z jasnimi načrti

Izjemno prepričljivo sta vse do finala delovala tudi Matjaž Jurman (TK Triglav Kranj) in Maj Tomac (ŠRD Max Ljubljana), ki sta prvi obračun dobila s kar 6:0 in 6:0. V finalu jima je zmanjkalo tudi nekaj športne sreče. “Proslavljala nekaj preveč ne bova. Rezultat je boljši kot na zimskem državnem prvenstvu, kjer sva končala v polfinalu, tako da napredek sva naredila,” je dejal Tomac, ki zdaj odhaja na študij v ZDA, in dodal: “Naslednje leto, ko se vrnem, bom zmagal.”