Filip Jeff Planinšek: “To je dobra popotnica za naprej. Za ZDA in turnirje, ki prihajajo.”

Finalista DP

Na igriščih TK Branik Maribor se je končalo Telemach člansko državno prvenstvo. S tem so se zaključila državna prvenstva v vseh starostnih kategorijah. Članska prvaka sta postala Metka Komac (TK Luka Koper) in Filip Jeff Planinšek (TK Terme Ptuj).

Planinšek je v finalu premagal Maja Premzla (ŽTK Maribor), rezultat je bil 6:4 in 6:1. “Najprej bi pohvalil Tenis Slovenijo in TK Branik Maribor za super organizacijo državnega prvenstva. Čestital bi tudi Maju Premzlu za odlično odigran turnir. Naslov državnega prvaka mi veliko pomeni. To je dobra popotnica za naprej. Za ZDA in turnirje, ki prihajajo. Hvala vsem za podporo in se vidimo naslednje leto,” je po koncu turnirja dejal Planinšek, sin smučarskega trenerja Urbana Planinška.

V ženskem finalu smo videli klubski dvoboj igralk TK Luka Koper. Bolja je bila Metka Komac, ki je Lian Benedejčič premagala z identičnim rezultatom 6:4 in 6:1. “Zelo sem vesela. Po dolgem času sem spet postala državna prvakinja. Vzdušje je bilo lepo, danes me je spodbujala tudi mama. Rada bi se zahvalila organizatorjem tega turnirja in sodnikom. Čestitke tudi tekmici. Težka tekma je bila, rezultat ne pokaže vsega. Zdaj se vračam nazaj na študij v ZDA, zato bom v Sloveniji igrala manj. Mogoče se vrnem pozimi, drugače pa bom igrala predvsem v tujini.”

V lanski sezoni sta se naslova državnega prvaka na igriščih TK Branik Maribor razveselila Nik Razboršek (ASLIT) in Manca Pislak (MAXLJ), ki letos naslova nista branila.

Finalistki DP

Pot do finala

Tako v moški konkurenci kot tudi v ženski so se vsi četrtfinalni dvoboji končali po dveh odigranih nizih. Pri moških so po četrtfinalu brez izgubljenega niza na celotnem turnirju ostali vsi polfinalisti – Matic Dimic (TR-KR), Maj Premzl (ŽTKMB), Filip Jeff Planinšek (PTUJ) in Tino Kovačič (ŽTMB). Slednji je v četrtfinalu potrdil odlično pripravljenost in 2. nosilca Jana
Kupčiča (PTUJ) ugnal s kar 6:1 in 6:2. Premzl je v polfinalu v dveh nizih premagal Dimica, Planinšek pa Kovačiča.

V ženskem delu turnirja sta od samega začetka turnirja blesteli predstavnici TK Luka Koper Metka Komac in Lian Benedejčič. Prva je v četrtfinalu sploh prvič na turnirju oddala igro nasprotnici, a 1. nosilka Noka Jurič (BR-MB/CTA) je bila še vedno zelo daleč od uspeha. V polfinale se je brez večjih težav prebila tudi Benedejčičeva, ki je s 6:3 in 6:2 ugnala Pio Marijo Rebec (TC-LJ). Komčeva je v polfinalu ob prvem izgubljenem nizu na turnirju premagala Kristino Novak (RADOM), medtem ko je bila Benedejčičeva boljša od letos zelo uspešne Hane Bečirovič Novak (ŽTKMB).

Premzl M. – Planinšek F. J. 4:6, 1:6

Dvojice, finale: Kupčič J./Planinšek F. J. – Jurman M./Tomac M. 6:4, 6:7(3), 11:13

Državno prvenstvo U12
Zoja Peternel (ŠDTŠR) in Svit Suljić (TABRE) nista dopustila presenečenja in tako naslovu zimskega državnega prvaka dodala še poletno lovoriko.

Državno prvenstvo Odmev U14
V kategoriji do 14 let sta bila najboljša Paolo Angeli (ŽTKMB) in Julija Bogatin (LUKAKP), ki sta se s svojima partnerjema razveselila tudi naslova v dvojicah.

Angeli P. – Hribar M. 7:6(2), 6:3

Dvojice, finale: Angeli P./Šeško Ž. – Retelj M./Šeško Ž. 5:7, 6:1, 10:7

Cikajlo E. – Bogatin J. 5:7, 5:7

Dvojice, finale: Bogatin J./Cikajlo E. – Butina Jazbec B./Kovačič N. 6:3, 6:3

Državno prvenstvo Odmev U16

V kategoriji do 16 let sta bila najboljša Nala Kovačič (ŽTK Maribor) in Matic Križnik (TK-CC).

Državno prvenstvo Petrol U18
Poletno državno prvenstvo v starostni kategoriji Petrol U18 se je končalo z zmago Marsela Žnuderla (ŽTKMB) in Mance Lampret (BR-MB).

Obrul L. – Žnuderl M. 1:6, 4:6

Dvojice, finale: Buzeti V./Flander T. – Škorjanc N./Žnuderl M. 2:6, 6:2, 9:11

Radišič M. – Lampret M. 6:4, 2:6, 3:6

Dvojice, finale: Bečirovič Novak H./Žnuderl A. – Mumlek L./Završki N. 7:5, 6:0

Vir: Tenis Slovenija