Zavezal kravato, rešil 2 zaključni žogi in ugnal Monfilsa

Federer je prestal prvi večji test na pesku. (Foto: Twitter/Mutua Madrid Open)

Tri leta ga ni bilo na pesek, a kot kaže še naprej ostaja pravi strup za veliko večino tenisačev. Roger Federer je po 2 urah in 3 minutah strl odpor Francoza Gaela Monfilsa, ki je prvi niz izgubil z 0:6, nato pa imel na voljo celo dve zaključni žogi.

Roger Federer je bil v Madridu kot 4. nosilec turnirja v 1. krogu prost, v 2. krogu 18. v karieri ugnal Richarda Gasqueta, v osmini finala pa še 9. tudi njegovega rojaka Gaela Monfilsa. Trikratni zmagovalec turnirja v Madridu, od tega je enkrat slavil na trdi podlagi, enkrat pa na modrem pesku, je v prvem nizu skoraj dobesedno letel po igrišču in Francoza s 6:0 ugnal v vsega 19 minutah.

Francoz dvakrat točko oddaljen od zmage

Gael, ki je letos že osvojil turnir v Rotterdamu, se je v drugem nizu prebudil, Švicarju dvakrat odvzel servisno igro in tekmo popeljal v odločilni tretji niz. Tam je “galskemu petelinu” kazalo odlično, saj je hitro prišel do “breaka” in povedel s 4:1.

Federer se ni predal, večino točk poizkušal zaključiti s hitrim prihodom na mrežo, to pa se mu je obrestovalo. Rezultat je poravnal na 4:4, pri izidu 5:5 pa imel na voljo celo “break” žogico, a je po slabšem returnu ni uspel izkoristiti. V naslednji igri je resneje zapretil Monfils, ki si je po dveh napakah Federerja priigral 2 zaključni žogici, tudi Francoz te priložnosti ni izkoristil. Švicar je odigral mirno, prvo zaključno žogico pa rešil celo z igro servis-volley na drugi začetni udarec.

Podaljšano igro je Monfils pričel z dvojno napako, Federer pa je izkoristil momentum in oddrvel proti zmagi. V četrtfinalu bo Švicarja čakal še težji test, saj mu bo nasproti stal Avstrijec Dominic Thiem.