Federer vrhunski proti svojem oboževalcu Shapovalovu

Med njima je skorajda dvajset let razlike, toda to ni bilo mogoče opaziti, ko pa je Roger Federer kar letel po igrišču in je v 73 minutah igre odčital teniško lekcijo svojemu oboževalcu Denisu Shapovalovu. Švicar se bo v finalu še osmič v karieri pomeril proti Johnu Isnerju.

Roger Federer (Foto: ATP)

Ampak Federer je bil na ta večer premočan. 6:2 in 6:4 je bilo na koncu za priložnost igranja proti domačinu in branilcu naslova Johnu Isnerju. “Jaz sem užival. Mislim, da sem igral zelo dobro. Zato, ker če pustiš njemu, da igra, potem si v težavah, ker ima veliko moči, pade v ritem. Lahko te spravi v neprijeten položaj. Zato mislim, da sem se dobro odrezal in sem zadovoljen,” je povedal Federer, ki proti naslednjemu nasprotniku vodi s 5-2, vključno z zmago v dveh nizih leta 2012 v finalu Indian Wellsa. Toda Isner ta teden še ni izgubil niti niza.