Federer v Švici je kot kraljica v Veliki Britaniji

Ta vključuje opata z imenom Urban Federer, ki živi v delu Švice, imenovanem Schwyz. Ta je naredil krst vsem štirim otrokom Rogerja Federerja, ampak ne samo zaradi imen, je tudi daljni sorodnik 20-kratnega Grand Slam šampiona. Njuna povezava namreč sega vse do 16. stoletja.

Dave Seminara, avtor knjige ‘Footsteps of Federer: A Fan’s Pilgrimage Across 7 Swiss Cantons in 10 Acts’, pa je dodobra raziskal življenje Federerja in način, kako preživlja svoj čas, kadar je v Švici. V knjigi je pisal, da je ljubezen do Federerja v Švici podobna kot tista ljubezen Britancev do kraljeve družine. Švicarji sicer niso nagnjeni k idoliziranju in čaščenju, zato so večkrat zbegani, kako naj se obnašajo do Federerja. “Federer je v Švici kot kraljica v Veliki Britaniji. Ampak v Švici še nikoli nismo imeli superzvezdnika, zato ne vemo, kako se naj obnašamo do njega, saj redko koga častimo in mu izkazujemo čast.”

Dave piše, da so prej ljudje imeli težave, kako izgovoriti oziroma zapisati priimek Federer, a je že dolgo drugače, saj je Federer svetovno poznano ime. Tudi opatu Federerju je zdaj lažje. “Preden je Roger postal slaven, se moral vedno pojasnjevati, kako se zapiše moj priimek. Zdaj je to vse daljna zgodovina.” 

Ime Federer sega v srednji vek

Dave Seminara je odkril mnogo o zgodovini družine Federer. Izvirajo iz okrožja Berneck na švicarsko-avstrijski meji. Priimek ‘Federer’ izhaja iz nemške besede ‘Feder’, ki je grobo prevedena v “pero”, s katerim so pisali. Celo tja do 5. stoletja v zgodovino segajo predniki Federerja in Berneck naj bi imel kar nekaj prebivalcev s tem priimkom, ki so na tak ali drugačen način povezani s švicarsko teniško legendo.

So pa imeli tudi nekaj drame v zgodovini; leta 1848 naj bi veliko članov Federer družine premagnili stran, saj so jih krivil (in preostanek Federer klana) za požar, ki je razdejal Berneck tisto leto.