EP U18: Slovenke končale kot 3. v skupini, Slovenci zasedli 5. mesto

Za slovenskima reprezentancama je nastop na evropskem prvenstvu.
Slovenski izbrani vrsti sta končali z nastopi na evropskem prvenstvu za igralce in igralke do 18. leta starosti. Dekleta so Italiji zasedle končno 3. mesto v skupini, fantje pa so v Franciji končali na 5. mestu.
Reprezentanca deklet se je v Lecceju predstavila v zasedbi Ana Lanišek, Pia Petelinšek in Pika Doberlet. V Italiji se je zbralo 5 reprezentanc, Slovenija je bila neposredno že uvrščena v polfinale skupinskega dela tekmovanja. V polfinalu je Ana Lanišek presenetila domačo predstavnico, kar pa ni bilo dovolj za skupno zmago nad Italijo. V tekmi za 3. mesto v skupini so Slovenke ugnale ekipo Grčije. Pika Doberlet je bila uspešna v posamičnem dvoboju, nato pa je skupaj s Pio Petelinšek premagala še grško dvojico.
Fantje so odmeven rezultat lovili v Vichyju v Franciji, kjer so v prvem obračunu tesno klonili prav proti Grčiji. V odločilnem dvoboju dvojic sta bila Ažbe Jarc in Vid Mohar za las prekratka in v polfinale skupinskega dela so napredovali Grki. V tekmi za 5. mesto v skupini je Slovenija, katero je ob omenjenih igralcih zastopal še Mak Miković, klonili proti Bolgariji.
Na zaključni turnir najboljše osmerice sta napredovali najboljši dve reprezentanci iz vsake skupine.
EVROPSKO PRVENSTVO U18
FANTJE
(Cona B, Vichy, Francija)
Četrtfinale
SLOVENIJA : GRČIJA 1:2
Miković M. – Loizas A. 2:6, 3:6
Mohar V. – Glavas C. 7:6(5), 6:4
Jarc A./Mohar V. – Glavas C./Loizas A. 4:6, 6:7(5)
Za 5. mesto
SLOVENIJA : BOLGARIJA 0:3
Miković M. – Mazdrashki A. 1:6, 2:6
Jarc A. – Georgiev G. 4:6, 4:6
Jarc A./Mohar V. – Georgiev G./Marinov P. 5:7, 3:6
DEKLETA
(Cona C, Maglie, Italija)
Četrtfinale
SLOVENIJA : prosto
Polfinale
SLOVENIJA : ITALIJA 1:2
Petelinšek P. – Ugresi F. 4:6, 2:6
Lanišek A. – Pace F. 6:2, 4:6, 6:1
Doberlet P./Lanišek A. – Teodosescu A./Ugresi F. 0:6, 2:6
Za 3. mesto
SLOVENIJA: GRČIJA 2:1
Lanišek A. – Aslanisvili 4:6, 0:6
Doberlet P. – Paretzoglou 6:2, 6:1
Doberlet P./Petelinšek P. – Aslanisvili/Tsironi 6:4, 6:4
- TE: Odlični Patrik Semenič brez izgubljenega niza pokoril konkurenco v Brnu - 26 aprila, 2025
- WTT: V Nišu dober rezultat Štora, na Madžarskem do četrtfinala Kadak Ocvirk, Štor in Šiftar - 26 aprila, 2025
- TE: Na Češkem nova prepričljiva zmaga za finalista Semeniča, Peterlin Pahor na svoj nastop še čaka - 25 aprila, 2025
- TE: Odlični Patrik Semenič brez izgubljenega niza pokoril konkurenco v Brnu - 26 aprila, 2025
- WTT: V Nišu dober rezultat Štora, na Madžarskem do četrtfinala Kadak Ocvirk, Štor in Šiftar - 26 aprila, 2025
- TE: Na Češkem nova prepričljiva zmaga za finalista Semeniča, Peterlin Pahor na svoj nastop še čaka - 25 aprila, 2025