Dvojice: Klepačeva tesno poražena v Berlinu, Hercogova neuspešna v Birminghamu

Klepačeva v Wimbledonu ostala brez polfinala. (Foto: Instagram)

V Berlinu in Birminghamu v ponedeljek ob posamičnih dvobojih 1. kola turnirjev serije WTA 500 in WTA 250 potekajo tudi nekateri dvoboji v konkurenci parov. Na igrišče sta stopili tudi Andreja Klepač in Polona Hercog.

Klepačeva sezone na travi ni uspela odpreti z zmago. (Foto: Instagram)

Koprčanka Andreja Klepač se je s Hrvatico Darijo Jurak po uspešnem Rolandu Garrosu, kjer se jima je uspelo prebiti vse do četrtfinala, hitro podala v Berlin, kjer sta že odigrali prvi dvoboj na travnati podlagi. V obračunu 1. kola turnirja serije WTA 500 sta bili proti navezi Martić P./Rogers S. izjemno blizu zmagi. V odločilnem tretjem nizu sta pri rezultatu 10:9 že imeli na voljo tudi zaključno žogico za zmago, a Hrvatica in Američanka sta se rešili in na koncu dvoboj dobili z 12:10.

Mimo prve ovire se v konkurenci dvojic ni uspelo prebiti niti Poloni Hercog, ki je na WTA 250 turnirju v Birminghamu združila moči z Američanko Alison Riske. Proti navezi Moore T./Silva E. sta igralki prvi niz dobili s kar 6:0, nato pa popustili in klonili s 6:0, 1:6 in 6:10. Hercogovo že jutri v Birminghamu čaka nova priložnost, in sicer v posamični konkurenci. V tekmi 1. kola se bo pomerila proti 35. igralki sveta Darii Kasatkini iz Rusije.