Dvojica Guarachi A./Klepač A. v San Diegu ostala brez polfinala

Andreja Klepač bo po vsej verjetnosti v novembru nastopila tudi v pokalu BJK. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Slovenki Andreji Klepač se skupaj s Čilenko Alexo Guarachi ni uspelo uvrstiti v polfinale turnirja serije WTA 500 v San Diegu. Po uri in 40 minutah igre sta igralki s 5:7, 6:4 in 5:10 klonili proti 4.-postavljeni dvojici Krawczyk D./Schuurs D.

Andreja Klepač in Alexa Guarachi sta tekmo dobro začeli in takoj povedli s 3:0. Pri vodstvu s 5:3 sta imeli na voljo tri povezane žogice za niz, a nasprotnici sta se rešili in prvi niz po preobratu dobili z rezultatom 7:5. V drugem nizu Slovenka in Čilenka priigrane prednosti nista zapravili in po uri in pol igre rezultat poravnali na 1:1 v nizih.

Tako kot prva dva niza, sta tudi tretjega bolje začeli Klepačeva in Guarachijeva. Povedli sta s 3:1, usodnih pa je bilo naslednjih šest točk, ki so pripadle Američanki in Nizozemki.