DP U18: Annika Planinšek in Sebastian Dominko najboljša na domačih tleh! (FOTO)

Pii Mariji Rebec in Žigi Švecu pokal za 2. mesto, najboljša Annika Planinšek in Sebastian Dominko.

Na igriščih ŽTK Maribor se je v petek zaključilo zimsko državno prvenstvo v starostni kategoriji U18. Do naslova sta se prikopala domača predstavnika Annika Planinšek in Sebastian Dominko.

Annika Planinšek (ŽTKMB), ki na mladinski TZS lestvici zaseda 3. mesto, je v velikem finalu premagala trenutno vodilno Pio Marijo Rebec (TC-LJ) in tako potrdila dobro formo, ki jo je kazala na članskem državnem prvenstvu. V Medvodah se je decembra lani namreč prebila do četrtfinala, tokrat pa je šla na domačih tleh vse do konca in to celo brez izgubljenega niza. Uspehu se je od vseh nasprotnic še najbolj približala prav Rebčeva, ki je v drugem nizu osvojila pet iger. Za Planinškovo je to prvo osvojeno državno prvenstvo v posamični konkurenci, že leta 2019 pa ji je skupaj s Petjo Drame uspelo osvojiti turnir DP dvojic.

DP U18: Marjanovič boljši od Videnoviča, v sredo nov spopad Šveca in Križnika
DP U18: Muller Uhanova izločila Drametovo, Žnuderlova naprej brez izgubljene igre
DP U18: Rebčeva in Planinškova brez napak, Švec se je oddolžil Križniku
DP U18: Švec mimo Obrula in Škorjanca v finale, pri dekletih za naslov Rebčeva in Planinškova

Pri fantih je bilo že pred finalom znano, da bo zmaga ostala doma, v vitrinah ŽTK Maribor. Nasproti sta si stala 17-letni Sebastian Dominko in skoraj tri leta mlajši Žiga Švec. Slednji je v četrtfinalu povsem nadigral 1. nosilca turnirja Luna Obrula (ŽTKMB), v finalu pa ni našel pravega recepta za levorokega Dominka, ki je bil boljši s 6:4 in 6:0. Za Sebastiana, ki se je decembra 2020 z zmago na Breskvarjem memorialu izkazal že tudi na članski sceni, je bil to prav tako krstni naslov državnega prvaka v posamični konkurenci.

Polfinale
Rebec P. M. – Muller Uhan E. 6:2, 7:6(4)
Strašek N. – Planinšek A. 2:6, 3:6

Finale: (1)Rebec P. M. – (2)Planinšek A. 1:6, 5:7

Posamezno

FOTOGALERIJA

1 thought on “DP U18: Annika Planinšek in Sebastian Dominko najboljša na domačih tleh! (FOTO)