DP (U16): Dvojna prvakinja Drametova najboljše prihranila za konec, leto 2020 še naprej sanjsko za Artnaka (FOTO)

Petja Drame (na fotografiji desno) do dveh naslovov državne prvakinje.

Predstavnik TK As Litija Bor Artnak je prišel še do drugega naslova v manj kot tednu dni, že tretjega v letu 2020. Po tem, ko je januarja osvojil zimsko državno prvenstvo U16 v Medvodah in v preteklem tednu državno prvenstvo U18 na Ptuju, je tokrat svojo premoč kronal še z naslovom državnega prvaka Zala U16 v Mariboru. V kategoriji deklet je naslov osvojila predstavnica domačega ŽTK Maribor Petja Drame, ki po izgubljenem prvem nizu ni več oddala niti igre, kasneje pa skupaj z Ano Taro Praček (TK Luka Koper) osvojila še turnir dvojic.

Petja Drame je do naslova državne prvakinje prehodila trnovo pot. Že v 1. kolu jo je čakal izjemno zahteven obračun proti letos izjemno vroči Ani Tari Praček (TK Luka Koper), ki je nudila odličen odpor. V 2. kolu je Drametova ugnala Tinkaro Vraničar (TK Center Court), že v četrtfinalu pa je sledil nov preizkus, saj ji je nasproti stala finalistka letošnjega državnega prvenstva U14 Nala Kovačič (ŽTK Maribor).

Po slabšem začetku je Drametova vendarle upravičila vlogo favoritinje, novo zahtevno delo jo je čakalo v polfinalu – obračun proti zimski državni prvakinji Ani Lanišek (TK Radomlje). Petja si tokrat napake ni privoščila in na poti do naslova ji je stala le še Pia Marija Rebec (TC Ljubljana). Slednja je prav tako v zadnjem času nastopala odlično, še pred finalnim dvobojem proti Drametovi, pa je v petek Rebčeva morala zaključiti nedokončani polfinalni obračun proti Evi Muller-Uhan (TC Ljubljana).

Drametova je najboljše prihranila za konec. Po uvodnem nizu finalnega obračuna je bolje kazalo Rebčevi, ki je povedla s 6:2, Petja je odgovorila na najboljši možen način. Tako drugi kot tudi tretji niz je dobila z rezultatom 6:0 in tako povsem zasluženo postala državna prvakinja. Kasneje v dnevu je svoj dosežek še nadgradila, saj je skupaj s predstavnico TK Luke Koper Ano Taro Praček osvojila tudi naslov v dvojicah. Drametova in Pračkova sta dvoboj dobili s 6:3 in 6:1.

Artnak na poti do naslova znova ni izgubil niti niza

Med fanti v letošnji sezoni še naprej kraljuje Bor Artnak. Predstavnik TK As Litija je vrhunsko formo, ki jo je kazal že pretekli teden na Ptuju, le še potrdil v Mariboru, kjer je prav tako do naslova državnega prvaka prišel brez izgubljenega niza. Rezultatsko še najbližje osvojenemu nizu je bil Lun Obrul (ŽTK Maribor), ki je v drugem nizu polfinalnega obračuna klonil šele po podaljšani igri.

Bor Artnak do naslova brez izgubljenega niza. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)
Bor Artnak do naslova brez izgubljenega niza. #ZalaVoda (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

V finalu je Artnak ugnal Matica Križnika (TK Center Court), s katerim sta se za naslov najboljšega v državi borila že v finalu zimskega državnega prvenstva U16 v Medvodah. Takrat je bilo 6:3 in 6:2, tokrat pa je Artnak finale dobil z rezultatom 7:5 in 6:3.

Kljub porazu je za Križnikom nov izjemen teden. Vse do zadnjega je bil namreč skupaj s soigralcem Nejcem Škorjancem (ŠD LTA) v boju tudi za državnega prvaka v konkurenci dvojic. Tam sta omenjena tekmovalca v finalu morala priznati premoč Aljažu Kirbišu (TK Branik Maribor) in Maju Premzlu (ŽTK Maribor). Mariborska naveza je dvoboj dobila s 6:3 in 7:6(2).