Klubski derbi pripadel Jerci Fleischman (na fotografiji desno). Foto: FB/TK Spin Medvode

Na igriščih TK Branik Maribor je četrtek postregel s četrtfinalnimi in polfinalnimi obračuni zimskega državnega prvenstva v starostni kategoriji Lino U12. Medtem, ko se bosta pri deklicah za naslov udarili 1. in 3. nosilka, se je pri dečkih v boj za najboljšega v državi vpletel Lan Konečnik.

Po prikazanem v zgodnjem delu turnirja je bilo tako v konkurenci dečkov kot tudi deklic pričakovati, da si bosta mesto v finalu izborila najvišje postavljena igralca. Še posebej zanesljivo je vse do polfinala nastopala Nika Mlakar (TK Spin Medvode), ki proti trem tekmicam ni izgubila niti ene same igre. V polfinalu ji je načrte prekrižala njena klubska kolegica Jerca Fleischman, ki je po preobratu dvoboj dobila s 3:6, 7:5 in 7:5. V finalu se bo pomerila proti 1. nosilki turnirja Zoji Peternel (ŠDTŠR), ki na turnirju edina še ni izgubila niza.

DP U12: Suljić in Semenič zanesljivo čez prvo oviro, Videnovič boljši od Škundriča
DP U12: Mlakarjeva, Fleischmanova, Basailovićeva in Berkova naprej brez izgubljene igre
DP U12: Semenič in Suljić znova prepričljiva, Peternelovo bo izzvala Grubešićeva

Tudi v konkurenci dečkov se je v polfinalu zalomilo 2. nosilcu. Patrik Semenič (GIBI) je do polfinala skupaj izgubil le pet iger, v boju za finale pa moral priznati premoč v zadnjem času odličnemu Lanu Konečniku (SGRAD). Slednji na Štajerskem potrjuje odlično formo, ki jo je kazal na preteklih turnirjih v koledarskem letu 2021. V zaključku meseca februarja je osvojil U12 turnir na igriščih ŽTK Maribor, v začetku marca pa je zaigral še v finalu U14 B turnirja in U12 turnirja v Murski Soboti. Tokrat bo znova poizkušal iti vse do konca, a v finalu ga čaka izjemno težka naloga. Nasproti mu bo namreč stal Svit Suljić (TABRE), ki je na poti do finala skupaj izgubil zgolj dve igri.