Domačinka v Bukarešti zaustavila Juvanovo

Irina Camelia Begu boljša od Juvanove. (Foto: Romania Insider)

Slovenski tenisačici Kaji Juvan se na turnirju serije WTA International v Bukarešti ni uspelo prebiti v četrtfinale. Ljubljančanko je v tekmi 2. kroga zaustavila domačinka Irina Camelia Begu, ki je po uri in 32 minutah slavila zmago s 6:4 in 6:3.

Kaja Juvan na 250.000 ameriških dolarjev vrednem turnirju serije WTA International v Bukarešti ni uspela nadgraditi zmage v 1. krogu. Po tem, ko je po preobratu uspela ugnati srečno poraženko Isabello Shinikovo, je v 2. krogu morala priznati premoč 10 let starejši Romunki Irini Camelii Begu.

Nekdaj že 22. igralka sveta na domačih tleh nastopa zelo uspešno, o čemer priča tudi podatek, da je turnir v Bukarešti pred dvema sezonama že osvojila. Tokrat je odigrala bolje od Juvanove, še posebej v drugem delu obeh nizov.

Juvanova je namreč v prvem nizu vodila s 4:3, v drugem pa s 3:2, a na koncu tako v prvem kot tudi drugem nizu pri števili 4 oz. 3 tudi ostala.

Za Juvanovo naj bi bil to zadnji turnir, ki se ga je udeležila v letošnjem koledarskem letu.

WTA International Bukarešta (Romunija, $250.000, pesek, zunaj), posamezno, 1. krog
Jakupović D. (Slo) – Kužmova V. (Svk/2) 2:6, 2:6
Shinikova I. (Blg/LL) – Juvan K. (Slo) 7:5, 1:6, 1:6

2. krog
Juvan K. (Slo) – Begu I. (Rom) 4:6, 3:6

Rola na Nizozemskem uspešen tudi v dvojicah

Za razliko od Juvanove, je še do druge zmage v teh dneh uspelo priti Blažu Roli, ki je na Nizozemskem skupaj z Belorusom Uladzimirjem Ignatikom preskočil prvo oviro v konkurenci dvojic. Jutri, v četrtek, Ptujčana čaka obračun osmine finala med posamezniki, nasproti pa mu bo stal prav Ignatik.