Đokoviću to ni bilo všeč; glavnik sodnik naredil veliko napako

V teniških tekmah lahko hitro pride do napak. Predvsem sodniki lahko sprejmejo napačne odločitve, toda na Masters turnirju v Rimu si je glavni sodnik privoščil malce drugačen spodrsljaj. Novaka Đokovića, prvega na svetu in glavnega favorita za končno zmago v Rimu, po tem ko je izpadel Rafael Nadal, je zamenjal za Rogerja Federerja, ki pa sploh ni prisoten v Rimu in se bo na ATP turnejo vrnil šele leta 2021.

Tennis – ATP Masters 1000 – Italian Open – Foro Italico, Rome, Italy – September 15, 2020 Serbia’s Novak Djokovic during a training session Pool via REUTERS/Riccardo Antimiani

Đoković je igral proti Dominiku Koepferju. Bila sta v tretjem nizu, ko je Srb povedel z 2:1 v rezultatu, nakar je glavni sodnik naznanil rezultat z besedami: “Igra, Federer.” Srb je hitro ujel napako in je bil jasno nezadovoljen.

Srb ponovno kazal veliko jeze

Najboljši lopar na svetu je pred kratkim komentiral situacijo na OP ZDA, češ da ne more obljubiti, da se kaj takega ne bo več ponovilo. Veliko jeze pa je pokazal tudi v Rimu, ko je že nekajkrat burno odreagiral, proti koncu drugega niza, ki ga je izgubil, pa je dokončno zlomil svoj teniški lopar. Dobil je opozorilo glavnega sodnika.

Kljub temu se je uspel zbrati in je dobil tretji niz, s čimer se je uvrstil v polfinale. Tam bo igral proti Casperju Ruudu.