Đoković, Nadal ali Federer – kdo je najbolj učinkovit v petem nizu?

Največkrat se primerjajo dosežki Federerja,Nadala in Đokovića. Kako pa je z njihovo učinkovitostjo v petem nizu?

Federer, Nadal in Đoković (Foto: Getty)

Glede na to, da največ štejejo zmage na turnirjih za Grand Slam, te pa si je pogosto potrebno priboriti v petem nizu, poglejmo, kdo od trojice je najboljši, ko pride do fizično in psihološko napornega petega niza. Vsi imajo pozitivno razmerje zmage in porazov, ampak preverimo odstotke.

Novak Đoković se je izkazal za najboljšega izmed trojice, ko pride do petega niza. Njegovo razmerje zmag in porazov je neverjetno 32-10. Ko je potrebno, je fizično izredno močan, predvsem pa je miren in samozavesten, pa čeprav v petem nizu nikoli ni povsem jasno, kdo bo prevladal.

Prav tako je Novak izredno učinkovit, kadar vodi z 2:0 v nizih. Tukaj blestijo prav vsi – Nadal na primer, če dobi prvi niz, praktično ne izgubi tekme. Nadal je v petih nizih dobil 22 tekem, pri tem pa je zabeležil le 12 porazov. Kot tretji na seznamu je Roger Federer, ki se lahko pohvali z razmerjem zmag in porazov 32-23.