Črn dan za slovenski tenis na OP Avstralije

Andreji Klepač ostaja nastop v ženskih dvojicah. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Po Tamari Zidanšek, ki je po tekmi v posamični konkurenci brez zmage ostala tudi v dvojicah s Kajo Juvan, sta v šestem tekmovalnem dnevu na Odprtem prvenstvu Avstralije brez zmage ostala tudi Andreja Klepač in Bor Artnak.

Andreja Klepač na letošnjem OP Avstralije ni uspela zabeležiti zmage. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Cornetova unovčila vse svoje izkušnje in v Melbournu zaustavila nalet Zidanškove

Le dve uri po porazu na psihološko izjemno zahtevnem obračunu proti Alize Cornet, je Tamara Zidanšek znova stopila na igrišče in s Kajo Juvan lovila preboj v osmino finala ženskih dvojic. Slovenki sta po uri in 5 minutah s 4:6 in 0:6 klonili proti romunsko-nemški dvojici Cristian J. A./Petković A.

Brez zmage je na letošnjem OP Avstralije ostala Andreja Klepač, ki v paru z Belgijcem Joranom Vliegnom ni uspela presenetiti 2.-postavljene dvojice Zhang S./Peers J.

Malo pred 6. uro zjutraj po sreednjeevropskem času je na igrišče št. 13 stopil še mladinec Bor Artnak, ki je v izjemno izenačenem dvoboju moral priznati premoč domačinu Haydnu Jonesu. Po dveh urah in 42 minutah je Slovenec klonil s 3:6, 7:6(6) in 4:6.

Prav Artnak je edini slovenski predstavnik, pred katerim je na letošnjem OP Avstralije še vsaj en dvoboj. Zaigral bo namreč tudi v dvojicah, kjer bo združil moči s Čehom Vojtechom Petrom.