CH: Rola tudi v Shenzhenu brez četrtfinala

Rola bo novo priložnost iskal v Zhangjiagangu. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se je še tretji teden zapored na azijski turneji zalomilo v osmini finala, še drugič v tednu dni pa je moral priznati premoč Enriqueju Lopez-Perezu. Po uri in 39 minutah je bilo tokrat 3:6, 6:3 in 6:4 v korist Španca.

Blaž Rola in Enrique Lopez-Perez sta se med seboj pomerila že prejšnji teden na turnirju serije Challenger v Zhuhaiju, ko je bil 27-letni Španec boljši s 7:6(6) in 6:1. Tokrat je tekmo bolje pričel Ptujčan, ki je prvi niz dobil s 6:3, tudi v drugem pa imel pri rezultatu 3:3 na servis nasprotnika lepo priložnost, da se prebije do ključne prednosti. Tedaj je Španec uspel ubraniti žogico za “brejk”, v naslednji igri pa Slovencu servis odvzel brez izgubljene točke.

V tretjem nizu je Lopez-Perez v 3. igri izkoristil eno in edino žogico za “brejk” v tem delu tekme in kasneje brez večjih težav dobil naslednje 4 servisne igre ter prišel še do tretje zmage na tretjem medsebojnem srečanju proti Roli.

Drugi najvišje uvrščeni slovenski tenisač je v Shenzhenu s prebojem v osmino finala prišel do 8 ATP točk, ki mu zagotavljajo obstanek med elitno 200-terico, hkrati pa je prejel denarno nagrado v vrednosti 1.290 ameriških dolarjev. V prihodnjem tednu bo nastopil na turnirju serije Challenger v Zhangjiagangu.

Challenger Shenzhen (Kitajska, $81,240, trda podlaga)
1. krog: Rola B. (Slo/15) je bil prost
2. krog: Soeda G. (Jap) – Rola B. (Slo/15) 4:6, 3:6
Osmina finala: Lopez-Perez E. (Špa) – Rola B. (Slo/15) 3:6, 6:3, 6:4