CH: Razigrani Rola prvič v sezoni do četrtfinala

Blaž Rola se bo v petek boril za polfinale. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli je na turnirju serije ATP Challenger v Leonu vendarle uspelo povezati dve zmagi v nizu, ki sta Ptujčana popeljali v četrtfinale 54.160 ameriških dolarjev vrednega turnirja. Kot naslednji bo Roli nasproti stal Gonzalo Escobar.

Osem turnirjev je v letošnji sezoni potreboval Blaž Rola, da je uspel povezati dve zmagi v nizu. 28-letni Ptujčan je kot kaže prave občutke ujel na trdi podlagi v Leonu, kjer je najprej premagal Marca-Andreo Huslerja, v osmini finala pa bil prepričljivo boljši tudi od 461. igralca sveta Manuela Guinarda.

Po vsega uri in 5 minutah je bilo tekme konec, rezultat pa 6:2 in 6:1 v prid Role. Guinard je v 2. krogu presenetljivo s 6:4 in 6:2 ugnal Nemca Dustina Browna.

Kot naslednji bo Roli nasproti stal Ekvadorec Gonzalo Escobar, proti kateremu bo tretji najvišje uvrščeni slovenski tenisač lovil prvi polfinale v letošnji sezoni. Escobar trenutno na ATP lestvici zaseda 337. mesto.