CH: Blaž Rola sanjski teden kronal z naslovom v Leonu!

Blaž Rola v Leonu do 4. naslova na turnirjih serije Challenger. (Foto: Facebook/Blaz Rola)

Uspelo mu je! Blaž Rola je prvič po letu 2017 segel po turnirski zmagi na katerem izmed turnirjev serije Challenger. V mehiškem Leonu je v velikem finalu s 6:4, 4:6 in 6:3 ugnal Britanca Liama Broadyja in še četrtič v karieri na Challengerjih dvignil zmagovalno lovoriko med posamezniki.

Če mu v začetku letošnje sezone nikakor ni uspelo povezati dveh zmag v nizu, se je vse spremenilo v Leonu, kjer je Blaž Rola zabeležil kar 5 zmag in prišel do svojega 4. naslova na turnirjih serije Challenger. 28-letni Ptujčan se je tako na ATP lestvici povzpel na 207. mesto, znova postal drugi najvišje uvrščeni slovenski tenisač, hkrati pa prišel dovolj visoko, da bo lahko nastopil v kvalifikacijah za Roland Garros 2019.

V polfinalu ubranil 4 (vezane!!) zaključne žogice

Blaž Rola je v Leonu v prvih dveh tekmah nasprotnika premagal dokaj suvereno, prava borba pa se je pričela v četrtfinalu. Tam je proti Gonzalu Escobarju v prvem nizu rešil žogico za niz, povsem po robu pa hodil v polfinalu, ko se je proti Britancu Jamesu Wardu v tie-breaku 3. niza znašel v zaostanku z 2:6. Vse zaključne žogice je Rola ubranil, se prebil v finale, tam pa ugnal še Liama Broadyja.

Ptujčan je igral zelo napadalno, kar se mu je izplačalo. V tretjem nizu je ob vodstvu s 4:3 in rezultatu 15:30 na servis Britanca poskrbel za izjemen forehand return in si priigral dve žogici za “break”. Drugo je izkoristil, nato pa mirno odserviral za zmago.

Že prihodnji teden bo imel Rola novo priložnost za odličen rezultat, saj ostaja v Mehiki, kjer ga čaka nov Challenger turnir. Tokrat bo nastopil v Puerto Vallarti.