Bor Artnak na OP Avstralije ostal brez mesta v četrtfinalu

Bor Artnak je v Melbournu prišel do krstne zmage na turnirjih velike četverice. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenskemu teniškemu igralcu Boru Artnaku se na mladinskem OP Avstralije ni uspelo prebiti v četrtfinale dvojic. Skupaj s Čehom Vojtechom Petrom sta obstala pri drugi oviri.

Najboljši slovenski mladinec je v Melbournu prišel do krstne zmage na mladinskih turnirjih velike četverice. Uspešen je bil v dvojicah, kjer je s Čehom Vojtechom Petrom v 1. kolu strl odpor dvojice Alvarez Valdes L./Pancheco Mendez R., slovensko-češki navezi pa se je nato ustavilo v 2. kolu.

Previsoko oviro sta predstavljala Američan Leanid Bolka in Rus Yaroslav Demin, ki sta bila po 52 minutah igre boljša s 6:3 in 6:4. Artnak in Petr sta prav na koncu imela lepo priložnost, da bi rezultat v drugem nizu poravnala na 5:5, a po priigrani prednosti z 0:40 nista več osvojila točke.

Tesen poraz v 1. kolu turnirja posameznikov

Še pred nastopi v dvojicah, je Artnak svoj krst na turnirjih za Grand Slam doživel v posamični konkurenci. V izjemno napeti tekmi 1. kola je po treh nizih moral priznati premoč domačemu igralcu Haydnu Jonesu.

GRAND SLAM

OP Avstralije (Melbourne, trda podlaga, zunaj)

Mladinci, posamezno
1. kolo: Artnak B. (Slo/15) – Jones H. (Avs/WC) 3:6, 7:6(6), 4:6

1. kolo: (8)Artnak B./Petr V. – Alvarez Valdes L./Pancheco Mendez R. 6:3, 2:6, 10:6
2. kolo: (8)Artnak B./Petr V. – Bolka L./Demin Y. 3:6, 4:6