Blaž Rola, Blaž Trupej in Blaž Kavčič ob zgodovinskem uspehu.

Blaž Rola in Blaž Kavčič sta v Splitu poskrbela za zgodovinski dosežek slovenskega tenisa. V nedeljo se bosta med seboj pomerila za naslov na 44.820 evrov vrednem turnirju serije Challenger.

Kar nekajkrat bi se v letošnji sezoni že lahko zgodilo, da bi si Blaž Rola in Blaž Kavčič stala nasproti na katerem od turnirjev serije Challenger, a se je vselej zgodilo, da je malo pred snidenjem eden od tenisačev moral priznati premoč nasprotniku. Tokrat smo le dočakali dvoboj dveh Slovencev in to v kakšnem trenutku – nasproti si bosta stala kar v finalu.

V Splitu bomo v nedeljo spremljali drugi vseslovenski finale na turnirjih serije Challenger. Prvič sta si Slovenca v boju za naslov nasproti stala leta 2012 v kitajskem An Ningu, ko je finalni obračun med Grego Žemljo in Aljažem Bedenetom pripadel prvemu.

V soboto se je kot prvi od Slovencev v ogenj podal Blaž Rola, ki je na tretjem medsebojnem obračunu še tretjič v ugnal Andreo Collarinija. 29-letni Argentinec je sploh prvič osvojil niz, a tokrat mu je kazalo še celo bolje. Po tem, ko je prvi niz izgubil s 6:7(3), je drugega dobil z identičnim rezultatom, v začetku tretjega pa že povedel z 2:0. Sledile so minute Role, ki je Argentinca ujel pri rezultatu 3:3, v 9. igri zdržal pritisk nasprotnika, v maratonski 10. igri pa izkoristil svojo tretjo zaključno žogico in se po dveh letih znova uvrstil v finale turnirja serije Challenger.

Tam se bo petič v karieri pomeril proti Blažu Kavčiču, katerega do sedaj še ni premagal. 34-letni Ljubljančan je v Splitu za preboj v finale moral dobiti še dve tekmi več, saj si je mesto v glavnem delu turnirja moral priboriti skozi kvalifikacijsko sito. V 2. kolu je proti Eliasu Ymerju rešil dve zaključni žogici, nato pa tako v četrtfinalu kot tudi v polfinalu nadoknadil zaostanek z 0:1 v nizih. V polfinalu je z rezultatom 2:6, 6:3 in 6:2 ugnal 221. igralca sveta Kacperja Zuka s Poljske.

Že sedaj je jasno, da bosta tako Rola kot tudi Kavčič s ponedeljkom na ATP lestvici pridobila kar nekaj mest. Rola bi se v primeru nedeljske zmage iz 165. mesta prebil na 147., še bolj pa bi napredoval Kavčič, katerega bi zmaga v Splitu iz 238. mesta povzdignila na položaj številka 198.

V Splitu uspešen začetek Kavčiča, Rola prvič na teren v ponedeljek
V Splitu dobro pričel tudi Rola, Kavčič uspešen že drugič
Kavčič v Splitu boljši še od 4. nosilca, znan nov nasprotnik Role
Tudi Rola četrtfinalist turnirja serije Challenger v Splitu
Vroča Kavčič in Rola meljeta v Splitu – v soboto v boj za vseslovenski finale!

Finale: Kavčič B. (Slo/Q) – Rola B. (Slo/6) [11.4.]

1 thought on “Slovenca v Splitu spisala zgodovino – v nedeljo prvi Challenger finale med Blažem in Blažem!