Blaž Rola v Salzburgu zabil 12 asov in zabeležil še eno lepo zmago

Blaž Rola v Salzburgu med najboljših osem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

30-letni Ptujčan Blaž Rola je postal prvi četrtfinalist turnirja serije Challenger v Salzburgu. Drugi najvišje uvrščeni slovenski tenisač je v izjemno izenačeni tekmi 2. kola s 5:7, 6:2 in 7:6(4) premagal 100. igralca sveta Roberta Carballesa Baeno.

Blaž Rola se je tako Špancu oddolžil za aprilski poraz na turnirju serije Challenger v Beogradu. Tokratni dvoboj je Ptujčan dobil po 2 urah in 45 minutah, nasprotniku pa je zabil kar 12 asov. Po izgubljenem prvem nizu se je odlično znašel, drugega dobil z rezultatom 6:2, v tretjem pa kar trikrat uspešno nadoknadil ‘break’ zaostanka. Pri rezultatu 6:5 je Roberto Carballes Baena že serviral za zmago, a Rola je še enkrat več našel pot do preobrata in kasneje tie-break dobil z rezultatom 7:4.

Vse bolj kaže, da bo imel Blaž Rola tudi v četrtfinalu priložnost maščevati poraz, ki ga je doživel pred kratkim, in sicer proti Argentincu Federicu Corii. Ta je bil od Role boljši pred manj kot mesecem dni na Challenger turnirju v Prostejovu.