Belinda Benčič Švico pripeljala do finala, kjer bodo iskali zlato medaljo!

12. igralka sveta Belinda Benčič je premagala Eleno Rybakino v treh tesnih nizih in si je priborila mesto v finalu. Če bo uspešna še v poslednji tekmi ženskega turnirja, ji bo uspelo nekaj, kar ni niti Rogerju Federerju. Osvojila bi zlato medaljo.

Belinda Benčič (Foto Getty)

7:6, 4:6 in 6:3 je pisalo na rezultatski tabeli po koncu prvega polfinala. Švicarka zdaj čaka na zmagovalko dvoboja Marketa Vondrousova in Elina Svitolina. V soboto bo Belinda iskala prvo zlato medaljo v konkurenci posameznic za Švico, po tem ko je za moške leta 1992 v Barceloni slavil Marc Rosset. 24-letnica je svoji domovini zagotovila, da bodo domov odnesli medaljo še četrte olimpijske igre zapored. Pred njo so blesteli Roger Federer, Stan Wawrinka, Martina Hingis in pred kratkim upokojena Timea Bacsinszky.

“Moja čustva ta trenutek … vse skupaj je kar malo preveč,” je povedala po zmagi. “Že da imam medaljo, to je nekaj najboljšega. Da sem sploh tukaj kot atletinja, na olimpijskih igrah. Neverjetno je. Sanjala sem o tem, da bi osvojila medaljo.”