Bedene v Rimu obstal v kvalifikacijah

Aljaž Bedene v Rimu ni uspel presenetiti Lajovića. (Foto: Instagram)

Moški del glavnega turnirja v Rimu bo letos prvič po letu 2015 minil brez slovenskega predstavnika. Aljažu Bedenetu se namreč ni uspelo pribiti skozi kvalifikacijsko sito. Po skoraj triurnem maratonu ga je s 7:6(5), 6:7(3) in 6:1 ugnal Srb Dušan Lajović.

Najvišje uvrščenemu slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu žreb v kvalifikacijah za turnir serije ATP Masters nikakor ni prizanesel, saj mu je že v 1. krogu za nasprotnika namenil 1. nosilca kvalifikacij Dušana Lajovića, ki na ATP lestvici zaseda visoko 24. mesto.

Srb, ki je navdušil v preteklem mesecu navdušil s prebojem v finale Mastersa v Monte Carlu, se je z Bedenetom močno namučil, po nekaj manj kot treh urah pa vendarle strl odpor Ljubljančana. Slednji se je v izgubljenem položaju znašel že v drugem nizu, ko je z “breakom” zaostanka zaostajal s 5:6. Srb je tedaj serviral za zmago, a Bedene je že do časa prišel do prvega “breaka” na tekmi in kasneje tekmo popeljal v 3. niz. Ta je vse šlo zelo hitro, druge zmage na drugem medsebojnem obračunu pa se je veselil Lajović.

Bedene je lansko leto v Rimu prišel vse do 3. kroga, osvojil 90 ATP točk, kar pomeni, da bo s prihodnjim tednom na ATP lestvici izgubil kar nekaj mest.

ATP Masters Internazionali BNL d’Italia (Rim, €5,207,405, pesek, zunaj), posamezno (M)
1. krog kvalifikacij: Lajović D. (Srb/1) – Bedene A. (Slo) 7:6(5), 6:7(3), 6:1