Bedene v Miamiju proti Francozu prišel do niza, do zmage ne

Bedene je izsilil peti niz, ki ga je izgubil po podaljšani igri. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenskemu teniškemu igralcu Aljažu Bedenetu tudi v Miamiju ni uspelo zabeležiti zmage. V 1. kolu turnirja serije ATP 1000 ga je z 2:1 v nizih premagal levoroki Francoz Ugo Humbert.

Aljaž Bedene je zmago Francoza za trenutek postavil pod vprašaj. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Za Aljaža Bedeneta je bil nastop v Miamiju drugi po skoraj osemmesečni odsotnosti. Po tem, ko mu v Indian Wellsu proti Kamilu Majchrzaku ni uspelo osvojiti niza, je bilo tokrat proti Ugu Humbertu drugače. 45. igralcu sveta je Ljubljančan zabil 10 asov, od tega 5 v zanj najboljšem drugem nizu.

Po uri in 20 minutah igre je Bedene rezultat v nizih poravnal na 1:1, v tretjem nizu pa so odločale malenkosti. Humbert je pobegnil na 4:1, a Bedene se je vrnil in v 8. igri niza serviral za izenačenje na 4:4. Prišel je do vodstva s 40:15 in kasneje še ene priložnosti za izenačenje, nato pa je bila za Slovenca usodna prva nasprotnikova žogica za ‘break’ v igri.

V četrtek se bo v Miamiju na igrišče podala še Tamara Zidanšek, ki se bo pomerila proti kvalifikantki Veri Zvonarevi, nekoč že 2. igralki sveta, ki trenutno na WTA lestvici zaseda 117. mesto.