Bedene v Lyonu na kolena spravil 13. igralca sveta in napredoval v četrtfinale

Aljaž Bedene tako blizu, a tako daleč. (Foto: ATP/zajem zaslona)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v Lyonu zabeležil eno večjih zmag v zadnjih letih. Z rezultatom 7:6(4) in 6:3 je po uri in 49 minutah povsem zasluženo premagal 13. igralca sveta Davida Goffina.

Bedene blesti v Lyonu. (Foto: ATP/zajem zaslona)

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec in najvišje uvrščeni Belgijec sta si v Lyonu nasproti stala prvič. Nekdaj že 7. igralec sveta in 5-kratni zmagovalec turnirjev serije ATP (leta 2014 tudi na peščeni podlagi v Kitzbuhelu) je že na samem začetku občutil, da mu proti razpoloženemu Slovencu ne bo lahko. Aljaž Bedene je bil namreč tisti, ki je bil boljši, delal manj napak in med drugim tudi odlično serviral. V prvem nizu je v polje zadel 61 % prvih servisov in Davidu Goffinu med drugim zabil tudi 8 asov.

Kljub vsemu je Bedene imel nekaj težav zaključiti prvi niz. Vodil je namreč s 5:3, za niz serviral tudi pri vodstvu s 6:5, na koncu pa prvi del srečanja dobil po podaljšani igri. V drugem nizu Bedene nasprotniku ni ponudil niti ene žogice za ‘break’, sam pa je bil nevaren skoraj v vseh servisnih igrah nasprotnika. Priigrali si je 6 ‘break’ žogic, ena izkoriščena v 6. igri pa je bila dovolj za končno zmago s 7:6(4) in 6:3. Še drugič zapored je tako Bedene v Lyonu odlično odigral pri svojem začetnem udarcu.V 1. kolu je proti Gillesu Simonu na svoj začetni udarec izgubil zgolj 6 točk, tokrat proti Goffinu v drugem nizu zgolj tri.

V četrtfinalu Bedeneta čaka obračun proti enemu najbolj obetavnih mladih igralcev Lorenzu Musettiju. 19-letni Italijan, ki na ATP lestvici zaseda 88. mesto, je v Lyonu v uvodnih dveh tekmah premagal Felixa Auger-Aliassimea in Sebastiana Kordo.