Bedene v Beogradu ubranil dve zaključni žogi; zdaj proti enemu najbolj vročih tenisačev sezone

Aljaž Bedene tretjič v 3. kolu Pariza. (Foto: zajem zaslona/SportKlub)

31-letni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v tekmi 1. kola turnirja serije ATP 250 v Beogradu zaostajal z rezultatom 3:5 v tretjem nizu, a našel pot do preobrata. 11 let mlajšega Američana Sebastiana Kordo je po dveh urah in 39 minutah igre premagal z rezultatom 7:5, 1:6 in 7:6(5).

Aljaž Bedene je po dveh urah in 39 minutah strl odpor Američana Korde. (Foto: zajem zaslona/SportKlub)

Tudi na drugem letošnjem peščenem turnirju, katerega se je udeležil, je Aljaž Bedene prišel vsaj do ene zmage. V začetku aprila je v Cagliariju po dveh zmagah v četrtfinalu klonil proti Američanu Taylorju Fritzu (30. na ATP lestvici), tokrat pa je v 1. kolu turnirja v Beogradu premagal prav njegovega rojaka Sebastiana Kordo. 20-letnik iz Floride je letos že zaigral v finalu turnirja serije ATP 250 v Delray Beachu, ob tem pa nanizal še kar nekaj dobrih rezultatov, ki so ga na ATP lestvici dvignili na visoko 66. mesto.

Tokrat smo v začetku obračuna spremljali izenačen dvoboj. V prvem nizu je pri rezultatu 5:5 in 40:30 v korist Korde Bedene zadel dva odlična backhand udarca po paraleli, si priigral ‘break’ žogico, nato pa je sledila še neizsiljena napaka Američana, kar je pomenilo vodstvo Bedeneta s 6:5 z ‘breakom prednosti. V naslednji igri je Slovenec hitro dokončal svoje delo v prvem nizu, v drugem pa smo videli drugačen obraz Korde. Ta je stopil bolj v igrišče, začel odlično returnirati in drugi niz ekspresno hitro dobil s 6:1.

Poplava ‘break’ priložnosti v tretjem nizu

Težke večerne razmere v Beogradu niso ponudile velikega števila asov in t.i. ‘winnerjev’. Igralca sta v tretjem nizu redno ogrožala servis nasprotnika. Korda si je skupno v tem delu tekme priigral kar 8 ‘break’ žogic, eno izkoristil, eno manj si je priigral Bedene, a prav tako eno izkoristil. Tik pred finišem je bolje kazalo Američanu. Ta je vodil s 5:3, pri rezultatu 5:4 pa imel na svoj začetni udarec na voljo dve povezani žogici za zmago (40:15). Bedene je obe rešil, se v naslednji točki z nekoliko sreče prebil do ‘break’ priložnosti, v naslednji točki pa rezultat poravnal na 5:5. Ko je v 12. igri niza pri rezultatu 40:0 v korist Korde že kazalo na ekspresno igro Američana, je Bedene osvojil 4 točke zapored in se še pred podaljšano igro prebil do svoje prve zaključne žogice. Korda je odigral brez napak, kar pa ne moremo reči za podaljšano igro, kjer je grešil preveč, da bi uspel premagati najvišje uvrščenega Slovenca.

Zdaj proti vročemu Karatsevu

Aljaž Bedene letos drugič v karieri nastopa na turnirju serije ATP 250 v Beogradu. Prvič se je v prestolnici Srbije predstavil že leta 2012, ko se je skozi kvalifikacije mimo Saše Stojisavljevića, Gorana Tosića in Ilje Bozoljca uspešno prebil v glavni del turnirja, tam v 1. kolu premagal Martina Kližana, v osmini finala pa klonil proti Argentincu Davidu Nalbandianu. Tudi letos bo imel Bedene priložnost, da se prebije v četrtfinale, a tudi tokrat ga čaka vroč nasprotnik. Nasproti mu bo namreč stal 27-letni Rus Aslan Karatsev (28. na ATP lestvici), ki je letos najprej eksplodiral na OP Avstralije, kjer se je iz kvalifikacij prebil vse do polfinala, nato pa osvojil še turnir serije ATP 500 v Dubaju. Po podatkih, s katerimi je v prenosu na SportKlubu postregel komentator Peter Pevc, sta se Bedene in Karastev enkrat med seboj že pomerila, in sicer v nemški Bundesligi. Bilo je leta 2016, dvoboj pa je na pesku z 2:1 v nizih dobil Bedene.