Bedene v 2. krogu turnirja ATP 500 v Hamburgu

Bedene se bo še enkrat znova pomeril z Špancem Busto. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene letos tretjič v karieri nastopa na turnirju serije ATP 500 v Hamburgu, tudi v tretjem poizkusu pa je Ljubljančan uspešno preskočil prvo oviro. S 6:3, 1:6 in 6:4 je ugnal Švicarja Hernija Laaksonena, za preboj v četrtfinale pa se bo pomeril s starim znancem iz Španije.

Aljaž Bedene se je v 1. krogu turnirja serije ATP 500 v Hamburgu drugič v karieri pomeril proti Švicarju Herniju Laaksonenu. Prvič sta se tenisača med seboj pomerila že leta 2013, ko je po zmagi v tie-breaku tretjega niza v 2. krog ATP turnirja v Čenaju napredoval slovenski tenisač.

Tudi tokrat je bilo zelo napeto vse do konca, znova pa je kot zmagovalec obračun zaključil Bedene. Laaksonen je v preteklem tednu na turnirju serije ATP 250 v Bastadu prišel vse do polfinala, zato pred najvišjeuvrščenim slovenskim tenisačem ni bila lahka naloga. Za nameček Bedene ni imel najboljšega dne pri začetnem udarcu, saj je v polje zadel vsega 49 odstotkov prvih servisov, a ko je žoga šla v polje, je bil Aljaž kar 83-odstotno uspešen (30/36).

Prvi niz je po 40 minutah s 6:3 pripadel Bedenetu, drugega pa je bilo po 7 odigranih igrah konec že po vsega 31 minutah. V tretjem nizu je imel Bedene pri vodstvu s 4:1 na servis Laaksonena priložnost, da pobegne na 5:1, a Švicarju je uspelo izenačiti na 4:4. Ob vodstvu s 5:4 je nato slovenski tenisač izkoristil 5. zaključno žogico.

V 2. krogu turnirja se bo Aljaž Bedene še tretjič v letošnji sezoni pomeril s Špancem Pablom Carrenom-Busto. O tem, da se igralca, ki sta se med seboj v karieri pomerila že 5-krat, dobro poznata, ni nobenega dvoma. V letošnjih medsebojnih obračunih je rezultat v zmagah poravnan na 1.