Bedene v Dubaju strl odpor Indijca in napredoval v 2. kolo turnirja ATP 500

Aljaž Bedene zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati dvoboja. (Foto: Twitter)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 500 v Dubaju uspešno preskočil prvo oviro in si tako zagotovil mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja. Tam bi se moral petič v karieri pomeriti proti Borni Čoriću, a je Hrvat nastop odpovedal.

Aljaž Bedene je po preobratu ugnal kvalifikanta Bhambrija. (Foto: Twitter)

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec je v 1. kolu turnirja v Združenih arabskih Emiratih po uri in 56 minutah strl odpor kvalifikanta Yukija Bhambrija. Indijec si je mesto v glavnem delu turnirja priboril z zmagama proti rojakoma Prajneshom Gunneswaranom in Ramkumarjem Ramanathanom, tudi dvoboj proti Aljažu Bedenetu pa je pričel zelo vzpodbudno.

Prvi niz je po 40 minutah igre dobil s 6:3, zapretil pa je tudi takoj na začetku drugega niza, ko si je v uvodni igri Bedeneta priigral novo ‘break’ žogico. Ljubljančan se je takrat ubranil in nato prevzel pobudo na igrišču. Indijec je še uspel izenačiti na 1:1, nato pa je Bedene nanizal kar 5 zaporednih iger. V tretjem nizu je Bedene svojo priložnost dočakal v 7. igri, ko je izkoristil drugo ‘break’ priložnost, vse boljše serviranje pa mu je omogočilo, da je tekmo dokaj mirno pripeljal h koncu.

Hrvat v Dubaju ne bo nastopil

31-letni Bedene si je z zmago nad Bhambrijem priigral mesto v 2. kolu, kjer bi se moral petič v karieri pomeriti proti 7 let mlajšemu Borni Čoriću. Hrvat, ki je bil že neposredno uvrščen v 2. kolo turnirja, je v ponedeljek popoldan sporočil, da na turnirju v Dubaju ne bo nastopil. Namesto njega se je v 2. kolo neposredno uvrstil srečni poraženec kvalifikacij Lorenzo Giustino (163. igralec sveta) iz Italije.