Bedene po novi zmagi v polfinalu Orleansa

Bedene se bo za mesto v finalu pomeril proti domačinu De Schepperju. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene na turnirju serije Challenger v Orleansu več kot upravičuje vlogo 2. nosilca. Najvišjeuvrščeni slovenski tenisač je v četrtfinalnem obračunu s 7:6(7) in 6:4 ugnal Ukrajinca Sergiyja Stahkovskyja in tako napovedal povratek med najboljših 70 tenisačev na svetu.

Aljaž Bedene se je v četrtfinalnem obračunu turnirja serije Challenger v Orleansu prvič v karieri pomeril proti Sergiyju Stakhovskyju. Ukrajinec, ki je nekoč zasedal že 31. mesto na ATP lestvici, je bil v prvem nizu bolj nevaren na servis nasprotnika in si pred podaljšano igro priigral kot edini priigral priložnost za “brejk”. Natančneje povedano, Ukrajinec je imel 4 žogice za “brejk” od tega tudi dve vezani žogici za niz, a po izjemno izenačenem tie-breaku je prvi niz pripadel Slovencu. Slednji je v drugem nizu hitro povedel s 4:1, a Stakhovsky je uspel rezultat poravnati na 4:4. Tedaj je Bedene na svoj servis izničil zaostanek s 15:30, v naslednji igri pa izkoristil prvo zaključno žogico.

Drugič proti De Schepperju

Za mesto v velikem finalu se bo Bedene pomeril proti 31-letnem levičarju iz Francije, Kennyju De Schepperju. Slednjega je leta 2016 prepričljivo ugnal na peščeni podlagi v Rimu, tokrat pa zna biti De Schepper na trdi podlagi pred domačimi navijači bolj neugoden nasprotnik. V drugem polfinalu se bo domačin Antoine Hoang pomeril proti zmagovalcu iz obračuna Vanni L. – Griekspoor T.