Bedene po 4 urah strl odpor žilavega domačina

Pomembna zmaga za Aljaža Bedeneta. (Foto: Instagram)

Slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu se je v 8. nastopu na Odprtem prvenstvu Avstralije vendarle uspelo prvič v karieri prebiti mimo uvodne ovire. Delo ni bilo lahko, saj se je domačin James Duckworth, sicer 94. igralec sveta, upiral kar 4 ure.

6:4, 6:7(5), 6:7(5), 6:2, 5:4 in 40:15 je bilo po nekaj manj kot 4 urah igre, ko je Aljaž Bedene zabil as po sredini in se zasluženo veselil težko priborjene zmage proti Jamesu Duckworthu.

Stari znanec Blaža Kavčiča, ki se je z Avstralcem pomeril že 2-krat, se ni dal in po izgubljenem prvem nizu odgovoril z dvema osvojenima tie-breakoma ter tako Bedeneta znova pahnil na rob izpada. A tokrat se je Ljubljančan, ki zdaj pri 30 letih premore že ogromno izkušenj, dobro odzval in zrežiral preobrat.

Zabil kar 28 asov

Bedene je bil tokrat izjemen v ključnih trenutkih. Ubranil je vseh 6 žogic za ‘break’ nasprotnika, slednjemu pa zabil tudi kar 28 asov. Tako v 4. kot tudi 5. nizu je bil na svoj začetni udarec izjemen. V četrtem, ko mu je rezultat uspelo poravnati na 2:2 v nizih, je pri svojem servisu izgubil le 5 točk, nič več pa v petem.

Sledi obračun proti nekdanjemu TOP 10 igralcu

Za mesto v 3. krogu se bo Aljaž Bedene pomeril proti Ernestsu Gulbisu, ki je kot kaže v začetku letošnje sezone znova našel občutke, ki so ga krasili pred leti, ko je veljal celo za igralca elitne 10-erice. Latvijec je sprva zabeležil dve zmagi na turnirju serije Challenger v Noumei, v Melbourneu brez večjih težav preskočil 3. kvalifikacijske ovire, v 1. krogu glavnega dela turnirja pa s 3:1 v nizih ugnal še mladega Kanadčana Felixa Auger-Aliassimea.

Bedene in Gulbis sta se enkrat v karieri že pomerila in sicer leta 2015 na Odprtem prvenstvu ZDA. Takrat je pri rezultatu 3:6, 6:4 in 3:0 v korist Bedeneta Latvijec obračun predal.

OP Avstralije (Melbourne, A$32.505.000, trda podlaga, zunaj) posamezno (M)
1. krog: Duckworth J. (Avs) – Bedene A. (Slo) 4:6, 7:6(5), 7:6(5), 2:6, 4:6
2. krog: Bedene A. (Slo) – Gulbis E. (Lat/Q) [23.1.]