Bedene četrtič v karieri napredoval v 2. kolo OP Francije

Bedene četrtič v karieri v 2. kolo Roland Garrosa. (Foto: Twitter)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je z zmago nad Francozom Andrianom Mannarinojem pridružil Poloni Hercog in Tamari Zidanšek v 2. kolu OP Francije. 31-letni Ljubljančan je za zmago s 7:5, 3:6, 7:5 in 6:2 potreboval tri ure in 29 minut.

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec je v obračunu proti domačinu upravičil vlogo favorita in se na Roland Garrosu drugič zapored prebil vsaj do 2. kola. Lansko leto, ko je turnir v Parizu potekal v oktobru, je zaigral celo v 3. kolu, kar mu je prvič v karieri uspelo že leta 2016. Takrat ga je ustavil Novak Đoković, medtem ko je lani ob zaostanku z 0:2 v nizih zaradi poškodbe bil primoran predati obračun proti Stefanosu Tsitsipasu. Tokrat mu bo v 2. kolu nasproti po vsej verjetnosti stal Argentinec Diego Schwartzman, ki v tekmi 1. kola proti Korejcu Yen-Hsun Luju velja za absolutnega favorita.

Hercogova mimo 17. igralke sveta v 2. kolo Roland Garrosa, Zidanškova do krstne zmage v Parizu v velikem slogu

Na drugem medsebojnem obračunu na pesku je Aljaž Bedene tako še drugič ugnal Adriana Mannarinoja in rezultat v medsebojnih dvobojih poravnal na 2:2. Francoz, ki na pesku ne blesti, je zmagovalca pod vprašaj postavil v drugem nizu, ki ga je dobil z rezultatom 6:3. V tretjem nizu je Bedene hitro povedel s 5:2, Francoz je rezultat še uspel poravnati na 5:5, od tedaj naprej pa osvojil le še dve igri. Bedene je nasprotniku zabil 15 asov, izkazal pa se je tudi s kar 56 ‘winnerji’.