Bedene četrtfinalist milijonskega turnirja v Dohi

Aljaž Bedene. (Foto: Instagram/Tenis Slovenija)

Sezona 2020 se je za Aljaža Bedeneta pričela uspešno kot do sedaj še nobena. Že na prvem turnirju v Dohi, kjer vloga 1. nosilca turnirja pripada Stanu Wawrinki, si je Ljubljančan priboril četrtfinalno vstopnico. Ga zdaj čaka prav obračun proti Švicarju?

Aljaž Bedene koledarskega leta še ni pričel tako dobro. (Foto: Instagram/Tenis Slovenija)

Le slabih 20 ur po končani tekmi 1. kroga, je Aljaža Bedeneta v Dohi že čakal nov izziv. Na drugo stran mreže se mu je postavil 55. igralec sveta Alexander Bublik. Kazahstanec je v 1. krogu zabeležil zmago s 6:3 in 6:4 nad Adrianom Mannarinojem, proti najboljšemu Slovencu pa pravega orožja ni našel.

Bedene ponudil eno samo žogico za ‘break’

Za zmago s 6:3 in 7:5 je Bedene potreboval uro in 31 minut, zaustavilo pa ga ni niti 10 asov nasprotnika. Sam je v polje spravil le 52 odstotkov prvih servisov, a bil od nasprotnika še posebej boljši predvsem v odstotku osvojenih točk po drugem začetnem udarcu (66 % – 44 %).

Slovenec je bil tekom celotnega obračuna boljši nasprotnik, priigral pa si je tudi več ‘break’ žogic. Od 6 je izkoristil 2, sam pa je Bubliku ponudil eno samo žogico za ‘break’, ki jo je v pomembnem trenutku ob zaostanku s 3:4 v drugem nizu tudi ubranil.

Nasprotnika še čaka

Bedene se bo danes na igrišče podal še enkrat, saj ga v Dohi čaka še obračun v konkurenci dvojic. Nov obračun, četrtfinalni, med posamezniki ga čaka v četrtek, ko se bo za polfinalno vstopnico pomeril proti boljšemu iz obračuna med 1. nosilcem turnirja Stanom Wawrinko in Francozom Jeremyjem Chardyjem.