ATP Ženeva: Federer izpustil prednost in izgubil proti Andujarju

Roger Federer je v tretjem nizu že vodil s 4:2, na koncu pa vendarle izgubil Pablu Andujarju, 75. igralcu sveta, ki je slavil z rezultatom 6:4, 4:6 in 6:4. To je bila prva tekma Federerja v domači Ženevi.

Roger Federer (foto Tennisworldusa.org)

Španski tenisač Pablo Andujar-Alba, 75. igralec sveta, je dobil prvi niz z rezultatom 6:4, nakar je v drugem pobudo prevzel izkušenejši Švicar. Tudi v tretjem je začel dobro in povedel z breakom prednosti na 4:2, pri serviranju za prednost 5:3 pa se mu je zalomilo, Andujar je poravnal, nato pa povedel v naslednji igri. V deseti igri je Federer še enkrat več izgubil svoj začetni udarec in upov na vrhunski rezultat v Ženevi je bilo konec. Igrala sta 1 uro in 54 minut.

Devetintridesetletni Federer, ki je bil v 1. krogu prost, si – kot poroča francoska tiskovna agencija AFP – želi čim več dvobojev v pripravah na Odprto prvenstvo Francije in olimpijske igre v Tokiu, a v domovini je tokrat hitro končal svoje udejstvovanje.