ATP Rotterdam: Rublev še naprej odličen, izločil Tsitsipasa

Andrey Rublev (Foto © Henk Koster)

Andrey Rublev je napredoval v 4 .zaporedni ATP 500 finale, po tem ko je s 6:3 in 7:6 premagal Stefanosa Tsitsipasa.

Osmi igralec sveta je udaril 32 winnerjev, vključno s 24 na forehand strani, da je dosegal zaključno žogico po 1 uri in 37 minutah igre. Z dvanajsto zmago v trinajstih obračunih letih je Rublev izenačil razmerje zmag in porazov proti Tsitsipasu (3-3-). Sedemkratni ATP šampion se je tudi malce maščeval Grku za tisti poraz na zaključnem turnirju najboljših osem v Londonu lansko leto.

“Tenis igram, da bi bil na najvišjem nivoju, da tekmuje, grem globoko v turnirje in jih skušam zmagati. Finale je vedno nekaj posebnega, zato bom dal jutri vse od sebe.” Za Rubleva je to že 19. zaporedna zmaga na ATP turnirjih serije 500. Slavil je v Hamburgu, St. Petersburgu in na Dunaju.

Samo Roger Federer (28) in Andy Murray (21) sta nabrala daljši niz zmag na tej ravni.

Največ zaporednih zmag na turnirjih serije 500 (od leta 2009)