ATP Rim: Nadal ubranil dve zaključni žogici in slavil v podaljšani igri tretjega niza!

Rafael Nadal (Foto ATP Tour Facebook)

Rafael Nadal je uprizoril velik povratek, po tem ko je že zaostajal za niz in break proti Denisu Shapovalovu. Kanadčan pa je vodil tudi v tretjem nizu, a Španec se je vedno znova vrnil, v dvanajsti igri tretjega niza ubranil dve zaključni žogici, nato pa slavil s 3:6, 6:4 in 7:6. Naslednji ga čaka ali Alexander Zverev ali Kei Nishikori.

Španski teniški as Rafael Nadal je bil blizu, da še na drugem zaporednem turnirju izpade precej prej, kot bi marsikdo pričakoval. V osmini finala turnirja v Rimu se je proti Kanadčanu Denisu Shapovalovu mučil tri ure in 30 minut, bil že na robu poraza, a v tretjem nizu rešil dve zaključni žogi in zmagal s 3:6, 6:4 in 7:6 (3).

“Take zmage so izredno pomembne za samozavest. So dokaz, da telo še ni za staro šaro in lahko tudi proti mlajšemu tekmecu po dolgem dvoboju zmaga. In še potem, ko sem bil že v izgubljenem položaju,” je bil po dvoboju zadovoljen Nadal, ki se bo v četrtfinalu poskušal oddolžiti Alexandru Zverevu, ki je proti Japoncu Keiu Nishikoriju prav tako imel nekaj težav, vendar po treh nizih dvoboj dobil.

Prvi igralec sveta Novak Đoković proti Špancu Alejandru Davidovichu ni imel nobenih težav, zato pa je izpadel Rus Aslan Karatsev, ki je v zadnjem premagal tako Đokovića kot Nadala, tokrat pa ga je zaustavil 211 centimetrov visoki ameriški velikan Reilly Opelka. Đoković, ki se je v Rimu vsaj v četrtfinale uvrstil v vseh 15 poskusih, se bo v četrtfinalu meril s Stefanosom Tsitsipasom.V četrtfinale se je uvrstil še Federico Delbonis.